‘Zotërinj kriminelë, ju kuptuam qartë me kë kemi të bëjmë…’, Artan Hoxha mesazh për sulmin ndaj gazetares Klodi Lala

‘Zotërinj kriminelë, ju kuptuam qartë me kë kemi të bëjmë…’, Artan Hoxha mesazh për sulmin ndaj gazetares Klodi Lala

Edhe gazetari Artan Hoxha ka reaguar për sulmin me armë në banesën e prindërve të gazetares Klodiana Lala. Përmes një postimi në Facebook ai shpreh solidaritet me kolegen e tij, bashkëpunëtore prej vitesh në News24 ndërsa zbulon se ky nuk është kërcënimi i parë që i bëhet asaj. “Nuk ka asnje dyshim se breshëria e […]

Sulmi ndaj gazetares, reagon kreu i PD Gjirokastër: Meduzës së krimit i duhet prerë koka. Koka është Edi Rama

Sulmi ndaj gazetares, reagon kreu i PD Gjirokastër: Meduzës së krimit i duhet prerë koka. Koka është Edi Rama

Kreu i PD Gjirokastër, Roland Bejko, ka reaguar për aktin kriminal të goditjes me armë drejt shtëpisë së gazetares Klodiana Lala. Përmes një shënimi në faqen e tij në Facebook, Bejko thotë se kryeministri Edi Rama është koka e krimit në Shqipëri dhe se sipas tij kjo kokë duhet prerë. Më poshtë deklarata e tij […]

Meta dënon sulmin ndaj gazetares Klodi Lala: Të hetohet ngjarja!

Meta dënon sulmin ndaj gazetares Klodi Lala: Të hetohet ngjarja!

Në lidhje me sulmin me armë ndaj shtëpisë së babait të gazetares së kronikës së zezë, Klodiana Lala ka reaguar edhe presidenti i republikës, Ilir Meta. Meta është shprehur ai ka folur në telefon me gazetaren dhe e ka inkurajuar atë në misionin e saj. Po ashtu Meta është shprehur se do të inkurajojë organet […]

‘Denoncoi lidhjet e Shullazit me deputetin e PS-së’, Basha tregon pse u sulmua gazetarja Klodiana Lala

‘Denoncoi lidhjet e Shullazit me deputetin e PS-së’, Basha tregon pse u sulmua gazetarja Klodiana Lala

“Kush shqetëson qeverinë e ka fundin e shpejtë”. Kështu tha sot kreu i PD-së Lulzim Basha në një reagim për ngjarjen e rëndë të orëve të para të mëngjesit, kur u sulmua me armë shtëpia e gazetares së News 24, Klodiana Lala. “Në vendin tonë të stërmunduar nga krimi dhe korrupsioni, sot u realizua dhe […]

Flet gazetarja: Plumbat mbi shtëpinë time, tentativë për të më frikësuar

Flet gazetarja: Plumbat mbi shtëpinë time, tentativë për të më frikësuar

Unioni i Gazetarëve Shqiptarë ka dënuar sulmin me armë zjarri në banesën e prindërve të gazetares Klodiana Lala. Në një deklaratë, thuhet se vetë gazetarja ka deklaruar se sulmi lidhet me detyrën e saj si gazetare. Unioni i Gazetarëve i bën thirrje policisë së shtetit që të zbardhë ngjarjen dhe autorët të dalin para drejtësisë. […]