‘Zotërinj kriminelë, ju kuptuam qartë me kë kemi të bëjmë…’, Artan Hoxha mesazh për sulmin ndaj gazetares Klodi Lala

‘Zotërinj kriminelë, ju kuptuam qartë me kë kemi të bëjmë…’, Artan Hoxha mesazh për sulmin ndaj gazetares Klodi Lala

Edhe gazetari Artan Hoxha ka reaguar për sulmin me armë në banesën e prindërve të gazetares Klodiana Lala. Përmes një postimi në Facebook ai shpreh solidaritet me kolegen e tij, bashkëpunëtore prej vitesh në News24 ndërsa zbulon se ky nuk është kërcënimi i parë që i bëhet asaj. “Nuk ka asnje dyshim se breshëria e […]

Flet gazetarja: Plumbat mbi shtëpinë time, tentativë për të më frikësuar

Flet gazetarja: Plumbat mbi shtëpinë time, tentativë për të më frikësuar

Unioni i Gazetarëve Shqiptarë ka dënuar sulmin me armë zjarri në banesën e prindërve të gazetares Klodiana Lala. Në një deklaratë, thuhet se vetë gazetarja ka deklaruar se sulmi lidhet me detyrën e saj si gazetare. Unioni i Gazetarëve i bën thirrje policisë së shtetit që të zbardhë ngjarjen dhe autorët të dalin para drejtësisë. […]