Tërmet Peçi dhe Klement Ndoni në ‘listën e zezë’ të Lulzim Bashës

Tërmet Peçi dhe Klement Ndoni në ‘listën e zezë’ të Lulzim Bashës

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, u shprehet i bindur se kryeministri Edi Rama ishte tërësisht në dijeni të dënimit në Itali të kryebashkiakut të zgjedhur të Shkodrës, Valdrin Pjetri. Sipas Bashës, pavarësisht të kaluarës kriminale, Rama sërish e dërgoi në Shkodër sepse “Pjetrin e donte atje për të garantuar rrugët ndërkombëtare të trafikut të […]

Kandidatja e mundshme për Bashkinë Gjirokastër, selfie nga Kongresi me Tërmet Peçin, Klement Ndonin dhe Dhimo Koten

Kandidatja e mundshme për Bashkinë Gjirokastër, selfie nga Kongresi me Tërmet Peçin, Klement Ndonin dhe Dhimo Koten

E pranishme në Kongresin e PS-së është edhe zv.ministrja e Turizmit dhe Mjedisit, Ornela Çuçi, e cila përflitet si një prej kandidatëve të mundshme për Bashkinë Gjirokastër. Çuçi ka publikuar një selfie nga Pallati i Kongreseve teksa qëndron krah zv.ministrit të Bujqësisë, Dhimo Kote. Pas tyre janë edhe tre kryebashkiakë të socialistëve në qarkun Gjirokastër; […]

Aksidentohet gjatë natës kryetari i Bashkisë Këlcyrë, Klement Ndoni, kreu i PS-së dhe një person tjetër

Aksidentohet gjatë natës kryetari i Bashkisë Këlcyrë, Klement Ndoni, kreu i PS-së dhe një person tjetër

Kryebashkiaku i Këlcyrës, Klement Ndoni është aksidentuar gjatë natës së kaluar. Ngjarja ndodhi teksa ai ishte duke u kthyer me automjetin e tij nga një takim në një prej fshatrave të njësisë administrative Ballaban. Mësohet se Ndoni ka humbur kontrollin e automjetit duke u përplasur me bordurën anësore dhe më pas ka dalë nga rruga. […]

Zgjedhjet lokale, 6 emra si kandidatë të PD-së për t’i marrë Klement Ndonit Bashkinë Këlcyrë

Zgjedhjet lokale, 6 emra si kandidatë të PD-së për t’i marrë Klement Ndonit Bashkinë Këlcyrë

Në vazhdim të raportimeve për zgjedhjet lokale në bashkitë e qarkut Gjirokastër, ArgjiroLajm.net ndalet sot në Bashkinë Këlcyrë. Për socialistët duket se s’ka dilema. Kryebashkiaku aktual, Klement Ndoni, pritet të rikonfirmohet si kandidat për të marrë mandatin e tretë. Deri më tani s’ka arsye që PS  të riskojë me një kandidat tjetër, prandaj zyrtarizimi i […]