Tavo ‘bëhet i gjallë’ një ditë pasi KQZ i hoqi mandatin: Kjo qeveri është pa zemër…

Tavo ‘bëhet i gjallë’ një ditë pasi KQZ i hoqi mandatin: Kjo qeveri është pa zemër…

Me fjalën ‘turp’ e nis Vangjel Tavo reagimin e tij në Facebook për përplasjen e ndodhur një ditë më parë në Tiranë mes policisë dhe disa banorëve që kundërshtonin ndërhyrjen e përmbarimit për të prishur shtëpinë. Ky reagim i Tavos vjen një ditë pasi KQZ-ja mori vendim që mandati i tij i deputetit t’i kalonte […]

Protesta në Këlcyrë, deputeti i ‘djegur’ jep alarmin: Policia shoqëron kryetarin e PD-së

Protesta në Këlcyrë, deputeti i ‘djegur’ jep alarmin: Policia shoqëron kryetarin e PD-së

Nga Tritan Shehu Terror ne Kelcyre ne mbrojtje te abuzivizmit e arrogances qeverisese. Ne Kelcyre sot jemi perballe nje operacioni policor terrorizues ndaj banoreve, per t’i bere ata te heshtin per projektin fantazem me vlere miliona Euro e procedurat anti ligjore, qe kerkon te hedhe ne rruge shume familje, gje qe nuk do ta arrijne […]

Aksidentohet gjatë natës kryetari i Bashkisë Këlcyrë, Klement Ndoni, kreu i PS-së dhe një person tjetër

Aksidentohet gjatë natës kryetari i Bashkisë Këlcyrë, Klement Ndoni, kreu i PS-së dhe një person tjetër

Kryebashkiaku i Këlcyrës, Klement Ndoni është aksidentuar gjatë natës së kaluar. Ngjarja ndodhi teksa ai ishte duke u kthyer me automjetin e tij nga një takim në një prej fshatrave të njësisë administrative Ballaban. Mësohet se Ndoni ka humbur kontrollin e automjetit duke u përplasur me bordurën anësore dhe më pas ka dalë nga rruga. […]

Këlcyrë, 34-vjeçarja rrihet nga kunati

Këlcyrë, 34-vjeçarja rrihet nga kunati

Denoncohet një rast dhune në familje në Këlcyrë. Sipas policisë, u plotësua kërkesë padia për lëshimin e urdhrit të mbrojtjes së menjëhershëm, për shtetasen M.M., vjeçe 34, banuese në Këlcyrë, pasi në banesë, kunati, shtetasi N.Sh., vjeç 21, banues në Këlcyrë, ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj saj. Materialet u referuan në Gjykatën e […]

Këlcyrë, dhunë në familje, djali rreh babain dhe motrën

Këlcyrë, dhunë në familje, djali rreh babain dhe motrën

Një tjetër rast i dhunës në familje. Policia e Përmetit thotë se u plotësua kërkesë padia për lëshimin e urdhrit të mbrojtjes së menjëhershëm, për shtetasit Sh.H, vjeç 76, banues Këlcyrë, si dhe për vajzën e tij M.H, vjeçe 21, pasi djali i tij ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj tyre. Ligji nr. 9669, […]