Luftëtari poshtërohet në Gjirokastër, mundet 5 me 1 nga Kastrioti. Kriza vazhdon

Luftëtari poshtërohet në Gjirokastër, mundet 5 me 1 nga Kastrioti. Kriza vazhdon

Që luftëtari ishte dobësuar pas largimit të Rrocës, Shkurtajt dhe Mirasavljev, nuk kishte diskutim, por që të poshtërohej në këtë mënyrë nga Kastrioti i vendit të fundit, nuk pritej. Plot pesë gola kanë shënuar krutanët në portën e Ruçit, 3 nga të cilët në 6 minutat e fundit të ndeshjes. Situata është dramatike për gjirokastritët, që […]

Mundi Luftëtarin në Gjirokastër, ja çfarë thotë trajneri i Kastriotit

Mundi Luftëtarin në Gjirokastër, ja çfarë thotë trajneri i Kastriotit

Kastrioti arriti të befasonte Luftëtarin duke e mundur në Gjirokastër me rezultatin 0-1. Për këtë takim, i kënaqur është shprehur trajneri shkodran Elvis Plori i cili thotë se skuadra e tij ende nuk është gati për kampionatin, ndërkohë që mbijetesa është një mision tepër i vështirë.  “Nuk jemi gati por jemi modestë. Kundërshtari nuk na […]

Luftëtari pret Kastriotin në Gjirokastër, por me një mungesë që i prishë punë

Luftëtari pret Kastriotin në Gjirokastër, por me një mungesë që i prishë punë

Luftëtari do të presë të shtunën Kastriotin në kuadër të javës së parë të Kategorisë Superiore. Bluzinjtë vijnë në këtë takim, me moralin e ulët pas atij eliminimi të turpshëm në Ligën e Europës.  Takimi i parë, pritet të jetë i vështirë për gjirokastritët ku përballë do të jenë debutuesit e këtij sezoni, Kastrioti, që […]

Pas dështimit me turp në Europë, Luftëtari nesër në fushë për një ndeshje miqësore

Pas dështimit me turp në Europë, Luftëtari nesër në fushë për një ndeshje miqësore

Luftëtari do të fillojë sezonin e ri në Kategorinë Superiore javën e ardhshme me një ndeshje mjaft interesante ndaj Kastriotit, një duel ku gjirokastritët do të shohin se sa ka ndikuar ajo disfatë europiane te grupi i lojtarëve.  Gjirokastritët kanë bërë shumë lëvizje në verë, duke afruar emra të rinj, por kanë ruajtur bazën e […]