U kapën me kanabis në Igumenicë, ja kush janë dy personat e prangosur nga Saranda e Delvina

U kapën me kanabis në Igumenicë, ja kush janë dy personat e prangosur nga Saranda e Delvina

Policia e Shtetit ka dhënë detaje për operacion antidrogë të përbashkët me Policinë greke, ku 73 kg marijuanë dhe 2.3 kg kanabis çokollatë u sekuestruar, ndërsa dy shqiptarë 24 dhe 35 vjeç u vunë në pranga. Si rezultat i këtij operacioni, u arrestuan në flagrancë transportuesi i lëndës narkotike një 24-vjeçar nga Saranda dhe pritësi […]

Ndjekje si nëpër filma, policia kap 557 kg kanabis. Dy të rinj në pranga (VIDEO)

Ndjekje si nëpër filma, policia kap 557 kg kanabis. Dy të rinj në pranga (VIDEO)

Autoritetet italiane kanë sekuestruar 557 kilogramë lëndë narkotike të llojit marijuanë, e cila vinte nga Shqipëria. Gjatë operacionit janë arrestuar dy shqiptarë, të moshave 32 dhe 27 vjeç, identiteti i të cilëve nuk bëhet i ditur. Sipas mediave italiane, gjatë aktivitetit të përditshëm patrullues, në Brindisi, njësitë e Marinës së “Guardia di Finanza” kanë konfiskuar […]

Kapet 76 kg kanabis në kufi me Greqinë, pranga për 4 shqiptarë

Kapet 76 kg kanabis në kufi me Greqinë, pranga për 4 shqiptarë

Policia greke ka sekuestruar mbi 76 kg marijuanë në kufirin greko-shqiptar, arrestohen 4 shqiptarë në një operacion të zhvilluar pas mesnate në Ampelia, Igumenicë. Sipas të dhënave zyrtare, janë arrestuar 4 shqiptare të moshës 20, 22, 30 dhe 41-vjec, të cilët u kapen duket kaluar kufirin në këmbë e duke transportuar 4 çanta që përmbanin […]

Kishte mbushur shtëpinë me 39 kg kanabis, pranga për 54-vjeçarin nga Memaliaj (Emri)

Kishte mbushur shtëpinë me 39 kg kanabis, pranga për 54-vjeçarin nga Memaliaj (Emri)

Nga Specialistët për Hetimin e Trafiqeve dhe Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Gjirokastër në bashkëpunim me shërbimet e Policisë në Komisariatin e Policisë Tepelenë u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit Arbent Dervishi, 54 vjeç, banues në fshatin Dervishaj, Memaliaj. Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e […]

Kakavijë, pranga 21-vjeçarit. Ja çfarë i gjeti policia brenda në çantë

Kakavijë, pranga 21-vjeçarit. Ja çfarë i gjeti policia brenda në çantë

Nga punonjësit e Policisë në Pikën e Kalimit Kufitar Kakavije në bashkëpunim me Specialistët për Hetimin e Trafiqeve dhe Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Gjirokastër u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit: Valter Sakolli, 21 vjeç, banues në Berat. Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi gjatë kontrollit të ushtruar nga Policia në vijën […]

Zbulohet kanabis në Nivicë të Tepelenës, kallëzim penal për dy persona

Zbulohet kanabis në Nivicë të Tepelenës, kallëzim penal për dy persona

Policia e Tepelenës ka evidentuar një tjetër rast të kultivimit të kanabisit në fshatin Nivicë. Sasia e zbuluar nuk bëhet me dije, ndërsa thuhet se është bërë kallëzim në Prokurorinë e Gjirokastrës për dy persona; A.SH, 30 vjeç dhe SH.L, 50 vjeç, banues në fshatin Nivicë dhe Progonat. Ndaj tyre rëndojnë tre akuza thotë policia; […]

Tepelena, Memaliaj dhe Përmeti ‘hambar’ i kanabisit, dalin shifrat e policisë. Ja sa rrënjë janë zbuluar në 8 muaj

Tepelena, Memaliaj dhe Përmeti ‘hambar’ i kanabisit, dalin shifrat e policisë. Ja sa rrënjë janë zbuluar në 8 muaj

Në 8 muajt e parë të këtij viti, policia e shtetit ka asgjësuar 4 herë më pak bimë narkotike se në të njëjtën periudhë të 2017. Burime nga uniformat blu bëjnë të ditura këto shifra të drogës, por nuk saktësojnë sa ka qenë sipërfaqja e kultivuar me kanabis. Rreth 10 mijë bimë narkotike kanabis sativa […]