Radhë në Kakavijë, grekët u ‘bëjnë zbor’ emigrantëve: Nuk lejohen të kalojnë ata që s’kanë zinxhirë (VIDEO)

Radhë në Kakavijë, grekët u ‘bëjnë zbor’ emigrantëve: Nuk lejohen të kalojnë ata që s’kanë zinxhirë (VIDEO)

Pas kalimit të festave pranë familjeve në Shqipëri, një pjesë e mirë e emigrantëve kanë nisur të largohen drejt vendeve fqinjeve. Edhe sot në pikën e kalimit kufitar të Kakavijës është vënë re një numër shumë i madh mjetesh dhe qytetarësh, të cilët janë detyruar që të presin në radhë në mes të të ftohtit. […]

Ikin emigrantët, ka radhë në Kakavijë (VIDEO)

Ikin emigrantët, ka radhë në Kakavijë (VIDEO)

Ende pa kaluar ditët festive të Vitit të Ri ka nisur fluksi në doganën e Kapshticës dhe atë të Kakavijës. Për një numër të madh të atyre që erdhën në Shqipëri për të kaluar ndërrimin e viteve pranë familjes, pushimet kanë mbaruar. Shumë shqiptarë kanë zënë radhë për të kaluar kufirin në drejtim të Greqisë. […]

Plani sekret i Policisë së Shtetit, agjentët anti-terror zbarkojnë në Kakavijë

Plani sekret i Policisë së Shtetit, agjentët anti-terror zbarkojnë në Kakavijë

Agjentë të anti-terrorit do të shpërndahen në të gjitha pikat kufitare, portet detare dhe në aeroportin e Rinasit, për të vëzhguar dhe parë nëse në vendin tonë do të tentojnë të hyjnë persona që janë pjesë e grupeve ekstremiste, apo që kanë prirje radikale. Një plan sekret i Policisë së Shtetit, SHISH, prokurorisë dhe agjencive […]

Fluks në Kakavijë, po vijnë emigrantët për festa

Fluks në Kakavijë, po vijnë emigrantët për festa

Në prag të festave të fundivitit, pika kufitare e Kakavijës ka pasur fluks emigrantësh ditët e fundit. Vetëm dje, në Kakavijë kanë hyrë rreth 6500 shtetas shqiptarë edhe të huaj. Për të menaxhuar fluksin, autoritetet doganore kanë shtuar numrin e sporteleve në hyrje dhe në dalje. Për pikat kufitare të Kapshticës dhe Kakavijës, një fluks […]

Ngjarja që tronditi Tiranën, del para gjykatës 37-vjeçari që u ndalua në Kakavijë

Ngjarja që tronditi Tiranën, del para gjykatës 37-vjeçari që u ndalua në Kakavijë

Gjykata e Tiranës ka dhënë masën “Arrest me burg” me afat 45 ditor për Geldo Hotin. Mbi të rëndon akuza “vrasje në rrethana të tjera cilësuese”. Hoti është i përfshirë në konfliktin e ndodhur në një lokal në mbrëmjen e datës 05.09.2018, ku mbeti i vrarë shtetasi Fabian Gaxha dhe u plagosën shtetasit Ervis Martinaj […]

Krimi i trefishtë në Bllok, ja cili ishte roli i të ndaluarit nga policia e Gjirokastrës në Kakavijë

Krimi i trefishtë në Bllok, ja cili ishte roli i të ndaluarit nga policia e Gjirokastrës në Kakavijë

Ndalohet personi i tretë i ngjarjes në Bllok, një nga personat në kërkim që u kap dje në Kakavijë. Kapet dhe ndalohet një tjetër shtetas i përfshirë në konfliktin e ndodhur në një lokal në mbrëmjen e datës 05.09.2018, ku mbeti i vrarë shtetasi F. G., dhe u pagosën shtetasit E. M., dhe E. H.Specialistët […]

Kakavijë, pranga 21-vjeçarit. Ja çfarë i gjeti policia brenda në çantë

Kakavijë, pranga 21-vjeçarit. Ja çfarë i gjeti policia brenda në çantë

Nga punonjësit e Policisë në Pikën e Kalimit Kufitar Kakavije në bashkëpunim me Specialistët për Hetimin e Trafiqeve dhe Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Gjirokastër u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit: Valter Sakolli, 21 vjeç, banues në Berat. Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi gjatë kontrollit të ushtruar nga Policia në vijën […]

Gjirokastër, pranga për një tjetër person. ‘Bashkohet’ me policët në qeli. Ja skema se si merrnin para në Kakavijë

Gjirokastër, pranga për një tjetër person. ‘Bashkohet’ me policët në qeli. Ja skema se si merrnin para në Kakavijë

Në kuadër te operacionit të mesditës së sotme, SHÇBA ka arrestuar edhe personin e fundit te shpallur në kërkim, Kastriot Senka, nga Fieri, njoftuan burime zyrtare nga Ministria e Brendshme. Me heret SHÇBA ka arrestuar edhe 6 punonjes policie dhe 1 shtetas, per korrupsion pasiv, shperdorim detyre dhe dhenie ndihme per kalim te paligjshëm te […]

Vjedhje në Kakavijë, adoleshenti godet me sende të forta një burrë. I merr 340 euro dhe sende të tjera

Vjedhje në Kakavijë, adoleshenti godet me sende të forta një burrë. I merr 340 euro dhe sende të tjera

Policia e Gjirokastrës ka arrestuar një adoleshen, i cili ishte shpallur në kërkim për vjedhje. M.S, 17 vjeç, banues në Kamëz, u arrestua nga policia pasi dy ditë më parë në afërsi të Doganës Kakavijë, duke e goditur me mjete të forta, i ka marrë një sasi parash dhe disa sende të tjera, shtetasit V.T., […]