Ekstradohet nga Mali i Zi i riu nga Gjirokastra, akuzohet për vepra të rënda penale

Ekstradohet nga Mali i Zi i riu nga Gjirokastra, akuzohet për vepra të rënda penale

Një i ri nga Gjirokastra i shpallur në kërkim ndërkombëtar prej policisë është arrestuar dhe ekstraduar në Shqipëri. Interpol Tirana njofton se 28-vjeçari E.K, banues në Gjirokastër, akuzohet për tre vepra të rënda penale; “Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike”, “Vrasja me dashje” e mbetur në tentativë  dhe “Prodhim dhe mbajtje pa leje të armëve […]