Gjirokastër, pasi iu miratua buxheti nga bashkia, Gole Tavo jep një porosi për stafin e Luftëtarit

Gjirokastër, pasi iu miratua buxheti nga bashkia, Gole Tavo jep një porosi për stafin e Luftëtarit

Miratimi i buxhetit duket se ka bërë që të lehtësohen financiarisht gjirokastritët. Krahas shumës që do të kalojë në ditët e para të janarit, priten edhe të ardhurat nga Uefa. Por, duket se do të ketë edhe donacione nga biznese të ndryshme në formë marketingu.  Sapo është konfirmuar fondi për sportin nga Këshilli i Bashkisë […]

Pas trajnerit, Tavo largon edhe të ‘urryerin’ e tifozëve të Gjirokastrës

Pas trajnerit, Tavo largon edhe të ‘urryerin’ e tifozëve të Gjirokastrës

Pas largimit të trajnerit Milosh Kostic, lajmi më i fundit te Luftëtari është “divorci” edhe me drejtorin teknik, Vangjel Çavo. “Panorama Sport” mëson se pas dështimin me trajnerin dhe afrimeve në merkato, Çavo ka paraqitur dorëheqjen në klub dhe presidenti Tavo ia ka pranuar. Kohët e fundit Çavo ka qenë shumë i kontestuar edhe nga tifozët për […]

Kriza në Gjirokastër, Tavo në udhëkryq. Çfarë lëvizje do të bëhet te Luftëtari?

Kriza në Gjirokastër, Tavo në udhëkryq. Çfarë lëvizje do të bëhet te Luftëtari?

Situata te gjirokastritët ka kohë që nuk është e mirë, aspak ajo e pritshmja, sidomos pas Europa Ligës. Luftëtari në katër javët e para të këtij sezoni nuk ka asnjë pikë, dhe që tani, pa e paragjykuar aspak, skuadra duket në rrugën drejt rënies në Kategorinë e Parë.  Bluzinjtë, janë në një krizë pikësh dhe […]

Futbollisti i ‘nxjerr bojën’ Gole Tavos: Ja si më larguan nga Gjirokastra pa më dhënë lekët

Futbollisti i ‘nxjerr bojën’ Gole Tavos: Ja si më larguan nga Gjirokastra pa më dhënë lekët

E mbani mend Edi Boyom, mbrojtësi i qendrës që në Gjirokastër u kthye në personazh? Pas Gjirokastritëve, shtatlarti luajti me skuadrën e “Al Vatani”, në ligën e parë të Arabisë Saudite. Boyom la gjurmë në Superiore dhe ishte një nga shtyllat e forta të mbrojties bluzi. Boyom nuk u largua mirë nga Gjirokastra, pasi si […]

Kostiç drejt largimit nga Gjirokastra? Dy emra që mund të marrin drejtimin e Luftëtarit

Kostiç drejt largimit nga Gjirokastra? Dy emra që mund të marrin drejtimin e Luftëtarit

Tri humbje radhazi dhe një lojë që nuk bind. Luftëtari ndodhet në një moment shumë të vështirë dhe në këto situata ai që “paguan” është trajneri. Pozitat e sllovenit Millosh Kostiç në stolin gjirokastrite janë lëkundur ndjesh, edhe pse ai pas ndeshjes tha se nuk ka frikë për shkarkimin.  Është një situatë e papranueshme dhe […]

Gole Tavo s’ka lekë për Luftëtarin, në Gjirokastër flitet për krizë financiare. ‘Zhduken’ dy futbollistë të prezantuar me bujë

Gole Tavo s’ka lekë për Luftëtarin, në Gjirokastër flitet për krizë financiare. ‘Zhduken’ dy futbollistë të prezantuar me bujë

Luftëtari i këtij sezoni, jo vetëm që e ka nisur keq sa i përket rezultateve me dy humbje radhazi ndaj Kastriotit në Gjirokastër dhe Laçit, por duket se po ndien edhe krizën financiare. Në Gjirokastër ka kohë që flitet për çështje pagesash të prapambetura apo dhe për mos korrektesë nga klubi.  Gjyqet e Boyom dhe […]

Kishte mbetur pa punë, Tavo sjell në Gjirokastër një futbollist malazez

Kishte mbetur pa punë, Tavo sjell në Gjirokastër një futbollist malazez

Luftëtari i ka shtuar një tjetër element radhëve të tij, ndonëse për të zyrtarizuar firmën me futbollistin duhet më parë të shihet gjendja e tij sportive pasi ka disa muaj pa luajtur futboll. Bëhet fjalë për mesfushorin Balsa Radoviç, i cili në të kaluarën ka qenë pjesë e Flamurtarit.  Futbollisti ishte që nga janari lojtar […]