‘Labëri jo shaka…’, Rama në Tepelenë ‘provokon’ me Golikun që i këndon Enver Hoxhës (VIDEO)

‘Labëri jo shaka…’, Rama në Tepelenë ‘provokon’ me Golikun që i këndon Enver Hoxhës (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama ka vijuar postimet në faqen e tij zyrtare në Instagram. Përveç postimeve politike, kryeministri e përdor Instagram-in për të ndarë momente nga e përditshmja e tij. Kështu, sot, kryeministri ka shpërndarë disa video në Instastory nga krahina e Labërisë. Rama ka postuar çaste nga momentet në Nivicë, ku ka filmuar një kope […]

Incidenti me këngën për Enver Hoxhën, zbulohet biseda e Ramës me Tërmet Peçin

Incidenti me këngën për Enver Hoxhën, zbulohet biseda e Ramës me Tërmet Peçin

Të dielën u bë publike një video ku kryebashkiaku i Tepelenës, Tërmet Peçi, shfaqej me këngëtarin e polifonisë, Golik Jaupi, duke kënduar për Enver Hoxhën. PD e quajti akt të rëndë dhe përmes deputetit Tritan Shehu i kërkoi Ramës shkarkimin e Tërmet Peçit. Ne nuk e dimë me siguri nëse Rama ka komunikuar me kryetarin […]

Paradoksi/ Tritan Shehu kërkon shkarkimin e Tërmet Peçit për këngën, vetë ka dalë në foto me Enver Hoxhën

Paradoksi/ Tritan Shehu kërkon shkarkimin e Tërmet Peçit për këngën, vetë ka dalë në foto me Enver Hoxhën

Deputeti i PD-së në Gjirokastër, Tritan Shehu, i ka kërkuar sot kryeministrit Edi Rama shkarkimin e kryebashkiakut të Tepelenës, Tërmet Peçi, pasi ai shfaqet me këngëtarin Golik Jaupi gjatë një kënge labçe për ish diktatorin Enver Hoxha. E ndërsa Tërmet Peçi u kap ‘mat’ duke shoqëruar në këngë Golikun e famshëm të Bënçës, deputeti Tritan […]