Ish dhëndri i Jozefina Topallit: Të gjesh një femër të sinqertë sot, është njëlloj sikur të gjesh Wifi në Gjirokastër pa pasword

Ish dhëndri i Jozefina Topallit: Të gjesh një femër të sinqertë sot, është njëlloj sikur të gjesh Wifi në Gjirokastër pa pasword

Luiz Ejlli është një nga këngëtarët shqiptarë që më shumë se për muzikën, kohët e fundit është lakuar për ndarjen nga partnerja e tij. Luizi ishte në një lidhje dashurie prej vitesh me vajzën e ish-kryeparlamenares Jozefian Topalli.Ndarja e tij nga Megi u mediatizua dhe tashmë Ejlli vjen me nje deklaratë të çuditshme. Në foton […]

E shkarkoi vettingu, ish-kryetari i Gjykatës së Gjirokastrës tallet me komisionin: Estradë Ballshi…

E shkarkoi vettingu, ish-kryetari i Gjykatës së Gjirokastrës tallet me komisionin: Estradë Ballshi…

Gjyqtari i shkarkuar nga vettingu Artan Lazaj ka denoncuar falsifikimin që sipas tij i kanë bërë anëtarët e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit duke i vendosur në gojë gjëra që sipas tij nuk janë thënë. Lazaj thekson se për shkak të mungesës së kulturës juridike, anëtarët e vëttingut kanë bërë edhe gafa duke ngatërruar të […]

Berisha tregon si e përzunë në Delvinë deputetin e PS-së

Berisha tregon si e përzunë në Delvinë deputetin e PS-së

Qytetarët shqiptarë janë ndërgjegjësuar, dhe nuk lënë më politikën dhe politikanët të tallen me ata pa pushim, por kanë filluar dhe po u tregojnë vendin. Mbrëmjen e djeshme qytetarët e Delvinës kanë larguar nga festa deputetin socialist Alket Hyseni, i cili njëlloj si zyrtarët e tjerë so0cialistë, kujtohet për qytetarët vetëm në raste festash dhe […]

Gjirokastër, ‘Divani Lunxhot’ rikthen festën në Dhoksat (FOTO)

Gjirokastër, ‘Divani Lunxhot’ rikthen festën në Dhoksat (FOTO)

U zhvillua mbrëmë në fshatin Dhoksat, edicioni i katërt i festivalit “Divani Lunxhot”, një event traditë në një prej zonave më të bukura të Gjirokastrës. Kishte këngë polifonike, kulinari dhe artizanat në qendër të fshatit. Bashkë me banorë të zonës, miq e të ftuar, merrnin pjesë gjithashtu kryebashkiakja Zamira Rami, ministrja Mirela Kumbaro, si dhe […]

Aksident në Levan-Tepelenë, plagoset një vajzë 26-vjeçare

Aksident në Levan-Tepelenë, plagoset një vajzë 26-vjeçare

Një aksident ka ndodhur në rrugën Levan-Tepelenë. Policia thotë se shtetasi J. P., vjeç 24, banues në fshatin Ukth, Pukë,  duke drejtuar mjetin tip “Benz”, ka dalë nga rruga.  Për pasojë, është aksidentuar pasagjerja B. N., 26 vjeçe, banuese në Sarandë. Por fatmirësisht ajo është jashtë rrezikut për jetën. Dyshohet se shkak i aksidentit ka […]

Gjirokastër, gjendet i pajetë një person në ‘Dunavat’

Gjirokastër, gjendet i pajetë një person në ‘Dunavat’

Një i moshuar është gjetur i pa jetë në Gjirokastër. Ngjarja ka ndodhur në lagjen ‘Dunavat’. Policia thotë se shtetasi N.L, 71 vjeç, u gjet i vdekur në banesën e tij. “Nga veprimet e kryera nuk u konstatuan shenja dhune. Rezultoi se vdekja ka ardhur nga shkaqe natyrale. Materialet u referuan në Prokurorinë pranë Gjykatës […]

Gjirokastër, babai dhunon vajzën, ajo e denoncon në polici

Gjirokastër, babai dhunon vajzën, ajo e denoncon në polici

Një tjetër rast i dhunës në familje është shënuar në Gjirokastër. Policia thotë se është bërë kallëzim në Prokurori për shtetasin V.T, 34 vjeç, banues në Gjirokastër, pasi në banesë, ka ushtruar dhunë fizike e psikologjike ndaj vajzës K. T.,17 vjeç, të cilës iu plotësua kërkesë padia për lëshimin e urdhrit të mbrojtjes së menjëhershëm. […]

Futbollisti që u bë i famshëm nga Luftëtari: I vunë pistoletën ne koke për të firmosur!

Futbollisti që u bë i famshëm nga Luftëtari: I vunë pistoletën ne koke për të firmosur!

Sulmuesi nigerian, Adeleke Akinjemi, shënues i 13 gola në 16 ndeshje në kampionat, nuk është paraqitur prej 3 ditësh në stërvitjen e Ventsplis, skuadër e cila eliminoi Luftëtarin nga “Europa League”. Agjenti i lojtarit të shumëkërkuar në merkato është justifikuar për mungesën e klientit të tij, duke thënë se e kanë kërcënuar me jetë:  ”Adeleke […]