Ngjarja që tronditi Tiranën, del para gjykatës 37-vjeçari që u ndalua në Kakavijë

Ngjarja që tronditi Tiranën, del para gjykatës 37-vjeçari që u ndalua në Kakavijë

Gjykata e Tiranës ka dhënë masën “Arrest me burg” me afat 45 ditor për Geldo Hotin. Mbi të rëndon akuza “vrasje në rrethana të tjera cilësuese”. Hoti është i përfshirë në konfliktin e ndodhur në një lokal në mbrëmjen e datës 05.09.2018, ku mbeti i vrarë shtetasi Fabian Gaxha dhe u plagosën shtetasit Ervis Martinaj […]

Krimi i trefishtë në Bllok, ja cili ishte roli i të ndaluarit nga policia e Gjirokastrës në Kakavijë

Krimi i trefishtë në Bllok, ja cili ishte roli i të ndaluarit nga policia e Gjirokastrës në Kakavijë

Ndalohet personi i tretë i ngjarjes në Bllok, një nga personat në kërkim që u kap dje në Kakavijë. Kapet dhe ndalohet një tjetër shtetas i përfshirë në konfliktin e ndodhur në një lokal në mbrëmjen e datës 05.09.2018, ku mbeti i vrarë shtetasi F. G., dhe u pagosën shtetasit E. M., dhe E. H.Specialistët […]