Flamur Golemi flet në Kuvend për HEC-in e Kolonjës, akuza edhe për Zamira Ramin: Bashkia Gjirokastër ka lënë fshatrat jashtë vëmendjes

Flamur Golemi flet në Kuvend për HEC-in e Kolonjës, akuza edhe për Zamira Ramin: Bashkia Gjirokastër ka lënë fshatrat jashtë vëmendjes

Deputeti i PS-së, Flamur Golemi duke folur sot në Kuvend për zhvillimin rural hodhi akuza ndaj Bashkisë Gjirokastër për mungesë të vëmendjes ndaj fshatrave. “Aktualisht në Gjirokastër ka nevojë për ndërhyrje emergjente në rrugët e fshatrave Picar, Golem, Zhulat, Gjat, Hundëkuq dhe disa fshatra të tjerë. Për fat të keq deri më tani gatishmëria e […]

Rama njofton një projekt të madh për Gjirokastrën, por me një kusht: Kur doktoresha të dorëzojë bashkinë në qershor…

Rama njofton një projekt të madh për Gjirokastrën, por me një kusht: Kur doktoresha të dorëzojë bashkinë në qershor…

Kryeministri Edi Rama gjatë takimit të sotëm në Berat me operatorët turistik ka folur ndër të tjera edhe për një projekt të qeverisë për shtëpitë karakteristike të Beratit dhe Gjirokastrës. Ai nuk dha shumë detjae, por sipas tij ky projekt do të nisë të zbatohet pasi këto dy bashki të kalojnë në drejtimin e socialistëve.  […]

Zgjedhje lokale, dalin emrat e parë nga PS. Për Gjirokastrën…

Zgjedhje lokale, dalin emrat e parë nga PS. Për Gjirokastrën…

Partia Socialiste mund të përfshijë në garën e 30 qershorit për bashkitë 5 deputetë të saj. Dy javë para shpalljes zyrtare të kandidatëve për zgjedhjet vendore në kongresin e 23 marsit, publikohen emrat e shumicës së kandidatëve. Një pjesë rikandidojnë, ndërsa pjesa tjetër garojnë për herë të parë. Kështu, deputeti Pjerin Ndreu mendohet të kandidojë […]

Zgjedhjet për kryetarin e myslimanëve/ Flamur Golemi presion myftiut të Gjirokastrës? Reagon Armand Islami: Lajm i pavërtetë, kurrë s’kam patur asnjë debat me deputetin (FOTO)

Zgjedhjet për kryetarin e myslimanëve/ Flamur Golemi presion myftiut të Gjirokastrës? Reagon Armand Islami: Lajm i pavërtetë, kurrë s’kam patur asnjë debat me deputetin (FOTO)

Teksa janë duke u zhvilluar zgjedhjet për kreun e Komunitetit Mysliman të Shqipërisë, ka raportime se ky proces është nën influencën e mazhorancës. Vec Taulant Ballës që njihet për miqësinë me njërin prej kandidatëve në garë, Ylli Gurra, sot është përmendur edhe emri i deputetit të Gjirokastrës, Flamur Golemi. Sipas Fax News, deputeti i PS-së i ka […]

Opozita rrethon Parlamentin, deputeti i Gjirokastrës bën selfie

Opozita rrethon Parlamentin, deputeti i Gjirokastrës bën selfie

Në një kohë që sheshi para Parlamentit ishte i mbushur me protestues dhe policia përdori gazlotsjellës për t’i shpërndarë, në pamjet e mediave është parë që deputetët socialistë ishin duke bërë “sehirë” në shkallët e Kuvendit. Madje në moment që protestuesit kanë nisur konfrontimet me forcat e rendit, socialistët janë parë të bëjnë dhe fotografi […]

Flamur Golemi kandidat për Bashkinë Gjirokastër? Flet deputeti i PS-së

Flamur Golemi kandidat për Bashkinë Gjirokastër? Flet deputeti i PS-së

Deputeti i Partisë Socialiste, Flamur Golemi ka dhënë së fundi një intervistë për gazetën ‘Sot’. Ndër të tjera ai është pyetur edhe për një kandidim të mundshëm në zgjedhjet lokale të qershorit 2019 për Bashkinë Gjirokastër.  Pyetjes së gazetarit nëse kishte dijeni për lajmet që qarkullojnë se ai mund të jetë kandidat i socialistëve dhe […]

Ndryshimet në qeveri, Flamur Golemi ka një mesazh për Mirela Kumbaron dhe Bledi Çuçin

Ndryshimet në qeveri, Flamur Golemi ka një mesazh për Mirela Kumbaron dhe Bledi Çuçin

Nga Flamur Golemi/ Deputeti i PS, qarku Gjirokaster Bashkova votat sot në Kuvend me kolegët e grupit, për të miratuar ndryshimet në kabinetin qeveritar, me besimin se skuadra e re do të çojë përpara reformat dhe zotimet tona përballë qytetarëve. Ndoshta nuk i ndodh kujtdo që të lësh postin e ministrit me një bilanc kaq […]

Emergjenca në Gjirokastër, Golemi u ‘përvishet’ opozitarëve: Është e lehtë të japsh leksione nga zyrat e ngrohta

Emergjenca në Gjirokastër, Golemi u ‘përvishet’ opozitarëve: Është e lehtë të japsh leksione nga zyrat e ngrohta

Për situatën emergjente të krijuar në Gjirokastër nga reshjet e dëborës, ka reaguar sot edhe deputeti i PS-së, Flamur Golemi. Ai ishte në terren bashkë me prefektin Astrit Aliaj dhe drejtorin e ARRSH-së, Andi Shkurta. Përmes një deklarate në Facebook, ndonëse nuk i përmend me emër, Golemi ‘thumbon’ kolegun e PD-së, Tritan Shehu dhe Dasho […]

Propaganda/ Si po e përdor Flamur Golemi rrugën Kardhiq-Delvinë (FOTO)

Propaganda/ Si po e përdor Flamur Golemi rrugën Kardhiq-Delvinë (FOTO)

Kantieret e veprave publike janë një mundësi fantastike, që politikanët të shfaqen herë pas here qoftë edhe për një foto, duke tentuar në këtë mënyrë të projektojnë tek publiku figurën e njerëzve të punës e fjalës së mbajtur. Përjashtim këtu nuk bën as deputeti socialist i Gjirokastrës, Flamur Golemi. Sot ai ka postuar në faqen […]

Flamur Golemi tallet në Kuvend me Tritan Shehun: Edhe kur investimet përfundojnë, atij i duken ende projekte 3D

Flamur Golemi tallet në Kuvend me Tritan Shehun: Edhe kur investimet përfundojnë, atij i duken ende projekte 3D

Deputeti socialist Flamur Golemi, ka folur sot në Kuvend për disa investime që janë kryer vitet e fundit në qarkun Gjirokastër apo janë ende në proces. Ndër të tjera ai ka bërë edhe ironi me kolegun e opozitës, Tritan Shehu, lidhur me deklaratat e këtij të fundit se investimet e Ramës janë thjesht projekte 3D. […]