PD Gjirokastër bëhet qesharake: Opinioni vendas është i shokuar, Kudret Alikaj adhuron Enver Hoxhën (VIDEO)

PD Gjirokastër bëhet qesharake: Opinioni vendas është i shokuar, Kudret Alikaj adhuron Enver Hoxhën (VIDEO)

Partia Demokratike në Gjirokastër ka zgjedhur të bëhet qesharake duke u marrë sot me një episod banal në ceremoninë e 75 Vjetorit të Çlirimit, që u zhvillua në varrezat e dëshmorëve. Shënjeshtra kësaj radhe është Kudret Alikaj, drejtori i Kulturës në Bashkinë Gjirokastër. Sipas PD-së, gjesti dhe fjalët e Alikajt “kanë shokuar opinionin vendas dhe […]

Ceremonia e 75 vjetorit të Çlirimit të Gjirokastrës, i moshuari me foton e Enver Hoxhës largohet nga lapidari

Ceremonia e 75 vjetorit të Çlirimit të Gjirokastrës, i moshuari me foton e Enver Hoxhës largohet nga lapidari

Një episod i përsëritur me ithtarët e Enver Hoxhës ka ndodhur ditën e sotme në Gjirokastër ku është zhvilluar ceremonia e 75-vjetorit të çlirimit të qytetit nga pushtuesit nazi-fashistë. Një i afërm i njërit prej të rënëve  është shfaqur me foton e diktatorit Enver Hoxha në duar. I moshuari  është ngjitur tek lapidari, por nuk ka […]

Gjirokastër, kryetari i bashkisë dhe prefekti si pionerët e Enver Hoxhës (FOTO)

Gjirokastër, kryetari i bashkisë dhe prefekti si pionerët e Enver Hoxhës (FOTO)

Të veshur me shall të kuq, që të kujtojnë pionerët në periudhën e diktaturës, kryebashkiaku, prefekti i Gjirokastrës dhe përfaqësues të familjeve të dëshmorëve të luftës, u bënë pjesë e eventeve të organizuara sot me rastin e 75 vjetorit të Çlirimit të qytetit. “Stafeta e Lapidarëve”, nga busti i dëshmorit të parë të Gjirokastrës, Muzafer […]

E akuzuan për gjimnazin, kryebashkiaku i Gjirokastrës ‘nis’ klasën e parë (FOTO)

E akuzuan për gjimnazin, kryebashkiaku i Gjirokastrës ‘nis’ klasën e parë (FOTO)

Në një kohë që ditët e fundit ka patur një debat të shterpë për gjimnazin e kryebashkiakut Flamur Golemi, ky i fundit pas shpjegimeve që ka dhënë për këtë rast, ka bërë edhe një gjest tjetër simbolik. Është ulur sot në bankat e shkollës “Koto Hoxhi” bashkë me nxënës të klasës së parë.  “Ata që […]

Inagurimi i gjimnazit ‘Asim Zeneli’ në Gjirokastër, Mirela Kumbaro: Ia premtuam nxënësve bashkë me Lindita Nikollën 2 vite më parë

Inagurimi i gjimnazit ‘Asim Zeneli’ në Gjirokastër, Mirela Kumbaro: Ia premtuam nxënësve bashkë me Lindita Nikollën 2 vite më parë

Në ditën e parë të vitit të ri shkollor është inaguruar edhe rikonstruksioni i gjimnazit ‘Asim Zeneli’. Ish-ministrja e Kulturës dhe deputetja e Gjirokastrës, Mirela Kumbaro, ka bërë një reagim në Facebook teksa e shoqëron me foto nga inagurimi që i bëri kryebashkiaku Flamur Golemi. Ja cfarë shkruan Kumbaro. Me këmbë të mbarë për të gjithë […]

Shihni si është transformuar gjimnazi ‘Asim Zeneli’ në Gjirokastër. Rama: Rilindëm shkollën ku mësuan Kadare dhe Agolli (FOTO)

Shihni si është transformuar gjimnazi ‘Asim Zeneli’ në Gjirokastër. Rama: Rilindëm shkollën ku mësuan Kadare dhe Agolli (FOTO)

Gjimnazi ‘Asim Zeneli’ në Gjirokastër mirëpret nesër nxënësit për vitin e ri shkollor. E vecantë e këtij viti është se gjimnazi është tërësisht i rikonstruktuar. Për të parë nga afër sot këtë investim ishte në Gjirokastër ishte edhe ministri Bledi Çuçi, deputetja Artemis Malo dhe kryebashkiaku Flamur Golemi. “16 shtatori për nxënësit e gjimnazit “Asim […]

E vërteta e shkollës së mesme për kryebashkiakun e Gjirokastrës, Flamur Golemi (FOTO)

E vërteta e shkollës së mesme për kryebashkiakun e Gjirokastrës, Flamur Golemi (FOTO)

Kryebashkiaku i Gjirokastrës, Flamur Golemi, ka reaguar për herë të parë pas akuzave që i janë bërë nga gazetari Telnis Skuqi për cështjen e shkollës së mesme. Në një deklaratë të gjatë Golemi shpjegon se tre vite të gjimnazit i ka kryer në Leskovik për shkak të rrethanave familjare. Më pas është transferuar në gjimnazin ‘Janaq […]

Flamur Golemi tallet me Telnis Skuqin: Nuk e nxjerr diplomën e shkollës, s’mund ta lë gazetarinë pa këtë ‘penë të rëndë’. Ky tipi po të kishte sa gjysma e shkollës time nuk do të shkruante broçkulla (FOTO)

Flamur Golemi tallet me Telnis Skuqin: Nuk e nxjerr diplomën e shkollës, s’mund ta lë gazetarinë pa këtë ‘penë të rëndë’. Ky tipi po të kishte sa gjysma e shkollës time nuk do të shkruante broçkulla (FOTO)

Gazetari Telnis Skuqi, që jeton në Norvegji, ka ngritur së fundi një pretendim sipas së cilit kryebashkiaku i Gjirokastrës nuk ka përfunduar shkollën e mesme. Skuqi i referohet thjesht formularëve të dorëzuar nga Golemi në KQZ gjatë kohës kur kandidonte për deputet dhe së fundi për kryebashkiak. Ai e sfidoi Golemin se nëse provon që […]

Emërohet nënkryetari i dytë i Bashkisë Gjirokastër

Emërohet nënkryetari i dytë i Bashkisë Gjirokastër

Pas Jorida Muhos, arkitektes që la Qipron për t’u rikthyer  në qytetin e gurtë, Bashkia Gjirokastër është bërë me dy nënkryetarë. Flamur Golemi ka emëruar Çlirim Puton, ish-drejtorin e Drejtorisë Rajonale të Shërbimeve të Transportit Rrugor në Gjirokastër apo siç njihet ndrysha si Drejtoria e Patentave. 45-vjeçari ka përfunduar studimet në Universitetin e Tiranës, dega […]

‘Çmendet’ Flamur Golemi, kryebashkiaku i majtë nderon ballistët në Gjirokastër (FOTO)

‘Çmendet’ Flamur Golemi, kryebashkiaku i majtë nderon ballistët në Gjirokastër (FOTO)

Prej disa ditësh me ardhjen e Flamur Golemit si kryebashkiak dhe emërimin e drejtorit të ri të Agjencisë së Shërbimeve Publike ka nisur një aksion për pastrimin e territorit nga mbetjet urbane të hedhura pa kriter. Natyrisht që kjo është dicka pozitive edhe pse jemi mësuar shpesh me aksione sa për zhurmë e populizëm. Por […]

1 2 3 7