Ngjarja që tronditi Tiranën, del para gjykatës 37-vjeçari që u ndalua në Kakavijë

Ngjarja që tronditi Tiranën, del para gjykatës 37-vjeçari që u ndalua në Kakavijë

Gjykata e Tiranës ka dhënë masën “Arrest me burg” me afat 45 ditor për Geldo Hotin. Mbi të rëndon akuza “vrasje në rrethana të tjera cilësuese”. Hoti është i përfshirë në konfliktin e ndodhur në një lokal në mbrëmjen e datës 05.09.2018, ku mbeti i vrarë shtetasi Fabian Gaxha dhe u plagosën shtetasit Ervis Martinaj […]

Zbardhen dëshmi të tjera për ngjarjen që tronditi Tiranën, ja përse shkoi Elvana Gjata në lokalin ku ndodhi kasaphana

Zbardhen dëshmi të tjera për ngjarjen që tronditi Tiranën, ja përse shkoi Elvana Gjata në lokalin ku ndodhi kasaphana

Këngëtarja Elvana Gjata është larguar nga Shqipëria, pas ngjarjes në ish-Bllok që përfundoi me një të vdekur dhe dy të plagosur. Megjithatë nga dëshmitë e atyre që kanë qenë në lokal mbrëmjen e se enjtes kur ndodhi përplasja e armatosur vazhdojnë të hedhin gjithnjë e më shumë dritë mbi dinamiken e ngjarjeve. Pista kryesore vazhdon […]