Lëvizje e papritur, deputeti i Gjirokastrës dorëzon mandatin, Flamur Golemi shpjegon vendimin përmes një letre publike

Lëvizje e papritur, deputeti i Gjirokastrës dorëzon mandatin, Flamur Golemi shpjegon vendimin përmes një letre publike

Ai që përflitej deri më tani si një prej kandidatëve të mundshëm të Partisë Socialiste për Bashkinë Gjirokastër ka marrë një vendim të papritur. Flamur Golemi njofton se do të dorëzojë mandatin e deputetit për t’u larguar përfundimisht nga politika. Përmes një letre publike ai bën me dije motivet që e kanë shtyrë drejt këtij […]

Kandidatët për kryetarin e bashkisë dhe Këshillin Bashkiak Gjirokastër, Rama pret propozimet brenda kësaj jave

Kandidatët për kryetarin e bashkisë dhe Këshillin Bashkiak Gjirokastër, Rama pret propozimet brenda kësaj jave

Kryeministri Edi Rama, njëherësh Kryetar i PS-së, ka mbledhur kryesinë dhe grupin parlamentar, në një mbledhje që pason punimet e Kongresit elektoral të kësaj force politike. Burime nga PS shprehen se Rama ka kërkuar nga deputetët dhe anëtarët e Kryesisë që brenda javës të depozitojnë propozimet e tyre lidhur me kandidatët për kryebashkiakë, në bashkitë […]

‘Bie’ kandidatura e Ornela Çuçit për Gjirokastrën, ja lëvizja surprizë sot në Tiranë

‘Bie’ kandidatura e Ornela Çuçit për Gjirokastrën, ja lëvizja surprizë sot në Tiranë

Ornela Çuçi, zv.ministrja e Turizmit dhe Mjedisit, e cila përflitet si kandidate e mundshme e PS-së për Bashkinë Gjirokastër ka bërë një lëvizje surprizuese, të paktën për ata që besonin se ajo mund të ishte emri i zgjedhur nga Rama për qytetin e gurtë. Sot Çuçi është ngjitur në skenë me ekipin e kryebashkiakut të […]

Rama ‘ndez motorin’ e fushatës për Gjirokastrën: Më 1 korrik kjo bashki do të gdhihet me PS-në

Rama ‘ndez motorin’ e fushatës për Gjirokastrën: Më 1 korrik kjo bashki do të gdhihet me PS-në

Edi Rama foli sërish me vendosmëri për të fituar bashkitë që sot drejtohen nga LSI-ja, duke përfshirë këtu edhe Gjirokastrën. “Nuk kam pyetje për ju në Gjirokastër dhe në Berat, ku për 4 vite kanë drejtuar aleatët tanë të djeshëm që sot i janë dhënë sherrit, çizmeve dhe bojës. Në 1 korrik këto bashki do […]

Kongresi, Rama zbulon nesër emrin e kandidatit për Bashkinë Gjirokastër?

Kongresi, Rama zbulon nesër emrin e kandidatit për Bashkinë Gjirokastër?

Partia Socialiste do të mbledhë nesër Kongresin e saj pak muaj para zgjedhjeve lokale të 30 qershorit. Fokusi i këtij kongresi do të jetë ‘bashkëqeverisja me qytetarët’ dhe kandidatët për kryebashkiakë. Ndonëse Edi Rama ishte shprehur muaj më parë se kandidatët e PS-së do të shpalleshin pikërisht në këtë Kongres, kjo nuk do të ndodhë […]

Nën drejtimin e Edi Ramës, Gjirokastra mirëpret një event të madh në fillim të Prillit

Nën drejtimin e Edi Ramës, Gjirokastra mirëpret një event të madh në fillim të Prillit

Gjirokastra do të mirëpresë një event të madh këtë pranverë. Në datat 5 dhe 6 Prill 2019 do të mbahet në qytetin e gurtë takimi i 6 ministrave të Mjedisit të vendeve të Ballkanit Perëndimor. Lajmin e njofton zv.ministrja e Turizmit dhe Mjedisit, Ornela Çuçi përmes një postimi në faqen e saj në Facebook. “Tashmë […]

Rama mban pezull kandidatër për zgjedhjet lokale, nuk do të prezantohen në Kongresin e së shtunës

Rama mban pezull kandidatër për zgjedhjet lokale, nuk do të prezantohen në Kongresin e së shtunës

Partia Socialiste do të mbledhë Kongresin e saj në datën 23 mars në orën 10:00 në Pallatin e Kongreseve, por duket se do të mungojë pika për miratimin e listës së kandidatëve për kryetar bashkie siç edhe ishte përcaktuar më parë. Ky vendim mësohet se është marrë të hënën gjatë mbledhjes së Kryesisë së PS. […]

Rama njofton një projekt të madh për Gjirokastrën, por me një kusht: Kur doktoresha të dorëzojë bashkinë në qershor…

Rama njofton një projekt të madh për Gjirokastrën, por me një kusht: Kur doktoresha të dorëzojë bashkinë në qershor…

Kryeministri Edi Rama gjatë takimit të sotëm në Berat me operatorët turistik ka folur ndër të tjera edhe për një projekt të qeverisë për shtëpitë karakteristike të Beratit dhe Gjirokastrës. Ai nuk dha shumë detjae, por sipas tij ky projekt do të nisë të zbatohet pasi këto dy bashki të kalojnë në drejtimin e socialistëve.  […]

Gjirokastra befason sërish Edi Ramën, është qarku i dytë ku Kryeministri konsiderohet si politikani më i besuar në Shqipëri (Sondazhi i kompanisë italiane)

Gjirokastra befason sërish Edi Ramën, është qarku i dytë ku Kryeministri konsiderohet si politikani më i besuar në Shqipëri (Sondazhi i kompanisë italiane)

Përpos nivelit të besueshmërisë së shqiptarëve tek krerët e politikës shqiptare, në rang kombëtar, perceptimit të situatës politike në vend dhe pritshmërive për zgjedhjet lokale të 30 qershorit 2019, sondazhi i institutit italian “GPF Inspiring Research”, i sjellë për publikun nga Report Tv, ka prodhuar rezultate edhe mbi popullaritetin e krerëve të politikës shqiptare në […]

1 2 3 8