Mediat greke ‘kapin mat’ Edi Ramën në Trikala

Mediat greke ‘kapin mat’ Edi Ramën në Trikala

Mediat greke njoftojnë sot se kryeministri Edi Rama ka bërë një vizitë të shpejtë në Greqi të enjten pasdite. \ Rama ka qënë në Trikalla dhe ka ngrënë drekë në restorantin e hotelit “Panellinion” në qendër të qytetit; fill pas kësaj ,kryeministri shqiptar ka pirë një kafe në hije, në oborrin jashtë hotelit. Sipas mediave […]

Kur shteti çmendet më keq se Mihali

Kur shteti çmendet më keq se Mihali

Nga Armand Shkullaku/ Lapsi.al Kur erdhi në pushtet, rreth 6 vite më parë, Edi Rama deklaroi se “do të qeveriste me forcën e shembullit dhe jo me shembullin e forcës”. Midis dhjetra rasteve që vërtetojnë të kundërtën e këtij premtimi, shkëlqeu sot aksioni “i fuqishëm” për të shembur lokalin e Mihal Kokëdhimës në Porto Palermo. […]

Rama jep lajmin e mirë për Sarandën, në shtator nis ndërtimi i Lungomares (FOTO)

Rama jep lajmin e mirë për Sarandën, në shtator nis ndërtimi i Lungomares (FOTO)

Kryeministri Edi Rama deklaron se në shtator do të nisë puna për një tjetër lungomare. Bëhet fjalë për qytetin e Sarandës, do të ketë një vijë bregdetare ashtu si Vlora. Kryeministri thotë se procedura ka përfunduar dhe në shtator nis puna, për të transformuar Sarandën ashtu si Vlora. “Sapo ka përfunduar procedura dhe nis në […]

Nuk përmbahet Bashkia Tepelenë, krahason qytetin me Toskanën vetëm se u lyen fasadat e disa pallateve (FOTO)

Nuk përmbahet Bashkia Tepelenë, krahason qytetin me Toskanën vetëm se u lyen fasadat e disa pallateve (FOTO)

Në muajin mars të këtij viti teksa Edi Rama ishte në Roskovec, bënë xhiron e mediave deklaratat e tij se aty kishte gjetur Toskanën shqiptare. Pasi doli nga kisha e restauruar e Shën Kollit, Rama iu drejtua kryebashkiakut të Fierit me fjalët: “Kjo është Toskana, Armando, kjo është Toskana, këtu bëhet agroturizëm. Këtu është një […]

Basha në Tepelenë: Rama premtoi punësim, solli vetëm varfërim. Ne do t’u japim zgjidhje problemeve tuaja

Basha në Tepelenë: Rama premtoi punësim, solli vetëm varfërim. Ne do t’u japim zgjidhje problemeve tuaja

Në Tepelenë, kreu i opozitës solli në vëmendje mashtrimin e Edi Ramës përmes premtimeve të pambajtura. Basha tha se Rama erdhi në pushtet duke premtuar mirëqeverisje, por solli varfërim. “Rama premtoi shëndetesinë falas për shqiptarët, por sot shqiptarët paguajnë më shumë se kurrë për shëndetësinë, sepse ai ua dha shëndetësinë me koncesion oligarkëve. Rama premtoi […]

Termet Peçi në Asamblenë e PS-së, me atlete të bardha dhe një përqafim me deputetin e Fushë Krujës

Termet Peçi në Asamblenë e PS-së, me atlete të bardha dhe një përqafim me deputetin e Fushë Krujës

Një ditë më parë socialistët zhvilluan mbledhjen e Asamblesë së partisë, e para mbledhje pas zgjedhjeve të 30 qershorit. Mes të pranishmëve ra në sy për veshjen me stil ‘alla-Rama’, edhe kryebashkiaku i Tepelenës, Tërmet Peci. Sic shihet në këto foto, Peci shkon në Asamble me atlete të bardha, T-Shirt po ngjyrë të bardhë dhe […]

Ministri i ri i Jashtëm: Rama është grek nga gjyshja, e njihja në Korfuz

Ministri i ri i Jashtëm: Rama është grek nga gjyshja, e njihja në Korfuz

Kryeministri i Greqisë, Qiriakos Micotaqis i ka besuar drejtimin e politikës së jashtme një prej njerëzve të tij më të afërt nga radhët e partisë “Demokracia e Re”, Nikos Dhendhias, me qëllim forcimin e pozitave të vendit në arenën ndërkombëtare. Në dosjen e përgatitur me prioritetet në fushën e diplomacisë për mandatin që sapo nisi, […]

1 2 3 10