Përplasja Tavo-Golemi fsheh diçka tjetër, s’ka lidhje me Armand Mamanin

Përplasja Tavo-Golemi fsheh diçka tjetër, s’ka lidhje me Armand Mamanin

Përplasja e fundit në distancë mes Vangjel Tavos dhe Flamur Golemit në Gjirokastër nuk është e rastësishme dhe s’ka lidhje aq sa duket me ish-drejtorin Armand Mamani. Ndalimi nga policia i Mamanit ishte thjesht preteksti i madh që i duhej Vangjel Tavos për të ‘shpërthyer’ kundër kryebashkiakut të ri të Gjirokastrës. Tavo më shumë sesa […]

Aksidenti në Gjirokastër, përplasja ndodhi në sy të policëve të patrullës në Grapsh. 62-vjeçari zbriti për të takuar oficerët

Aksidenti në Gjirokastër, përplasja ndodhi në sy të policëve të patrullës në Grapsh. 62-vjeçari zbriti për të takuar oficerët

Një aksident ka ndodhur mesditën e sotme në autostradën Gjirokastër-Kakavijë. Sipas policisë i plagosur ka mbetur shtetasi Flamur Pashaj, 62 vjec, banues në Fier. Ai është goditur nga një automjet pranë fshatit Grapsh teksa po kalonte nga njëra anë e rrugës tek tjetra. Makina e cila e goditi e drejtohej nga 20 vjecari me inicialet E.H, […]

Po kalonte rrugën për të shkuar tek makina, ja si ndodhi aksidenti në Gjirokastër

Po kalonte rrugën për të shkuar tek makina, ja si ndodhi aksidenti në Gjirokastër

Një aksident me pasojë plagosjen e një personi, ka ndodhur pasditen e sotme në Gjirokastër. Sipas policisë, aksidenti ndodhi në rrugën nacionale Gjirokastër – Kakavije, në afërsi të fshatit Grapsh, ku një automjet tip “Bez”, që drejtohej nga një 20-vjeçar, ka përplasur 62-vjeçarin e identifikuar si Flamur Pashaj. Mësohet se 62-vjeçari po kalonte rrugën për […]

Emri i të aksidentuarit në Gjirokastër, pritet transporti me helikopter drejt Tiranës

Emri i të aksidentuarit në Gjirokastër, pritet transporti me helikopter drejt Tiranës

Një aksident ka ndodhur mesditën e sotme në autostradën Gjirokastër-Kakavijë. Policia ka shpërndarë një informacion paraprak për ngjarjen. Argjirolajm.net mëson se i plagosuri është shtetasi Flamur Pashaj. Për shak të gjendjes së rëndë ai do të transportohet drejt Tiranës me helikopter.  Njoftimi Në aksin nacional Gjirokastër – Kakavije, në afërsi të fshatit Grapsh, automjeti tip “Benz”, […]

Aksident në autostradën Gjirokastër-Kakavijë

Aksident në autostradën Gjirokastër-Kakavijë

Një aksident ka ndodhur mesditën e sotme në autostradën Gjirokastër-Kakavijë. Policia ka shpërndarë një informacion paraprak për ngjarjen. Argjirolajm.net mëson se i plagosuri është shtetasi Flamur Pashaj. Për shak të gjendjes së rëndë ai do të transportohet drejt Tiranës me helikopter.  Njoftimi Në aksin nacional Gjirokastër – Kakavije, në afërsi të fshatit Grapsh, automjeti tip “Benz”, […]

‘Kacifas’, ministri i Jashtëm i Greqisë thirrje për Shqipërinë: Zbardhni ngjarjen!

‘Kacifas’, ministri i Jashtëm i Greqisë thirrje për Shqipërinë: Zbardhni ngjarjen!

Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias i ka kërkuar Prokurorisë së Përgjithshme shqiptare përshpejtimin e zbardhjes së vrasjes së Kostandin Kacifas. Në kërkesën e tij, Dendias ka theksuar kriterin e artikuluar edhe më herët nga ish-kryeministri Alexis Tsipras, si edhe nga pasuesi i tij, Kyriakos Mitsotakis, se Greqia do të përkrahë rrugën e integrimit të […]

Gjirokastër, radhë që prej orës 5 të mëngjesit tek aplikimet për pasaporta dhe ID (VIDEO)

Gjirokastër, radhë që prej orës 5 të mëngjesit tek aplikimet për pasaporta dhe ID (VIDEO)

Mbi 6000 qytetarë janë paraqitur gjatë 20 ditëve të fundit pranë qendrës rajonale ADISA në Gjirokastër, kryesisht për të rinovuar pasaportat dhe kartat e identitetit. Ky është fluksi më i lartë i aplikimeve që qendra ka njohur që prej hapjes së saj. Radhët nisin që prej orës 5 të mëngjesit dhe në shumë raste ka patur […]

Lulzim Basha takim në Dropull, për të bindur Ahile Deçkën të qëndrojë në zyrën e kryebashkiakut

Lulzim Basha takim në Dropull, për të bindur Ahile Deçkën të qëndrojë në zyrën e kryebashkiakut

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zbritur pasditen e sotme në jug të vendit në kuadër të turit të takimeve që ai ka ndërmarrë nëpër Shqipëri pas zgjedhjeve të 30 qershorit. Sonte në mbrëmje Basha ka një takim në fshatin Dervician me struktura të Partisë Demokratike dhe simpatizantë të kësaj partie. Dropulli nuk është […]

‘Protothema’: Qeveria e re do t’i heqë nënshtetësinë greke Dhimitraq Tolit në Dropull dhe Kristaq Kiços në Finiq

‘Protothema’: Qeveria e re do t’i heqë nënshtetësinë greke Dhimitraq Tolit në Dropull dhe Kristaq Kiços në Finiq

Athina do t’u heqë shtetësinë greke dy të sapo zgjedhurve në bashkitë e minoritetit. Një shkrim i Panagiotis Savvidis ne Protothema, analizon zhvillimet politike në Shqipëri dhe thotë se ka informacion se Ministrit të ri i Brendshëm të Greqisë do t’i shkojë dosja e zgjedhjeve lokale në Finiq dhe Dropull, me kërkesën për heqjen e […]