Edhe Vangjel Tavo me doktoraturë të vjedhur, deputetes së LSI-së i ikën fytyra (VIDEO)

Edhe Vangjel Tavo me doktoraturë të vjedhur, deputetes së LSI-së i ikën fytyra (VIDEO)

Studiuesi Vladimir Kola ka qenë mbrëmjen e sotme në emisionin Opinion ku ka zbuluar ‘live’ një plagjaturë tjetër në rradhët e deputetëve. Kola ka thënë se ish-ministri I Shëndetësisë dhe deputet i LSI Vangjel Tavo, ka mbrojtur në vitin 2013 doktoraturën dhe ka kopje të marra nga puna e një tjetër studiuesi, të cilat nuk […]

Kandidatët për zgjedhjet lokale dhe ndryshimet në qeveri, flet deputeti i Gjirokastrës

Kandidatët për zgjedhjet lokale dhe ndryshimet në qeveri, flet deputeti i Gjirokastrës

Deputeti i PS-së në Gjirokastër, Flamur Golemi, ka dhënë një intervistë për gazetën ‘Sot’. Ndër të tjera ai ka folur edhe për zgjedhjet lokale të vitit të ardhshëm, si dhe ndryshimet e mundshme në kabinetin qeveritar ‘Rama 2’. I pyetur nëse PS duhet të hyjë e vetme apo me aleancë në këto zgjedhje, Golemi ka […]

Deputeti i Gjirokastrës: Mos mendoni se Serbia është bërë ‘qingj i butë’

Deputeti i Gjirokastrës: Mos mendoni se Serbia është bërë ‘qingj i butë’

E ardhmja e Ballkanit Perëndimor është Bashkimi Europian, ndaj sipas ish-ministrit të Jashtëm, Tritan Shehu, tezat për korrigjim apo ndryshim kufijsh nuk flasin për të ardhmen, por për të shkuarën. “Ne jemi për t’i zhvleftësuar kufijtë në rajon në këto momente, duke implementuar ligjet e rregullat e BE-së. Nesër do t’i zhdukim kufijtë duke qenë […]