Frika se po humbet Dropullin, shihni debatin e Vangjel Tavos me kryetarin e KZAZ-së, Kosta Garo (VIDEO)

Frika se po humbet Dropullin, shihni debatin e Vangjel Tavos me kryetarin e KZAZ-së, Kosta Garo (VIDEO)

Ish-deputeti i LSI-së, Vangjel Tavo, ka debatuar sot në Dropull me kryetarin e kësaj KZAZ-je, Kosta Garo. Tavo i ka kërkuar atij të lirojnë ambientet pasi janë në shkelje të ligjit. Ish-deputeti e mbështet këtë argument në vendimin e Ilir Metës për të anuluar zgjedhjet e 30 qershorit. Ndërkohë që kryetari i KZAZ-së i ka […]

Dasho Aliko: Drejtorët e PS në Gjirokastër shpërndanin para me thasë për të blerë votat. Ne bridhnim pas xhipave të tyre

Dasho Aliko: Drejtorët e PS në Gjirokastër shpërndanin para me thasë për të blerë votat. Ne bridhnim pas xhipave të tyre

Kryetari i Partisë Demokratike në Gjirokastër, Dasho Aliko, thotë se PS i ka blerë votat në zgjedhjet e fundit. Gjatë një interviste për TV Gjirokastra, Aliko tregon se paratë shpërndaheshin me thesë nga drejtorë të socialistëve, por pa dhënë emra konkretë. “Ju vetë jeni dëshmitarë edhe këtu në Gjirokastër se si ne bridhnim këmba këmbës […]

‘Habit’ Dasho Aliko: Qeveria bëri shumë mirë që luftoi hashashin. Lazarati paguan më shumë taksa nga të gjithë

‘Habit’ Dasho Aliko: Qeveria bëri shumë mirë që luftoi hashashin. Lazarati paguan më shumë taksa nga të gjithë

Partia Demokratike mblodhi sot aktivin e saj të degës së Gjirokastrës. Ish-kryetari i Komunës Lazarat, Dasho Aliko, që prej pak kohësh drejton PD-në, tha ndër të tjera gjatë fjalës së tij se qeveria bëri shumë mirë që luftoi hashashin. Por sipas tij ky fshat po diskriminohet. ‘Qeveria bëri shumë mirë që luftoi hashashin, por nuk […]

Dasho Aliko i ‘përvishet’ Zamira Ramit me akuza për korrupsion: Tregu Industrial investim i dobët, firma mori fond shtesë me prokurim të drejtpërdrejtë

Dasho Aliko i ‘përvishet’ Zamira Ramit me akuza për korrupsion: Tregu Industrial investim i dobët, firma mori fond shtesë me prokurim të drejtpërdrejtë

Partia Demokratike mblodhi sot aktivin e degës së Gjirokastrës në prag të organizimit të protestës. Gjatë fjalës së tij kryetari Dasho Aliko hodhi akuza ndaj kryebashkiakes Zamira Rami për investimin në Tregun Industrial. Ky i fundit, sikundër e ka denoncuar disa herë Argjirolajm.net është një investim gjysmak. Në ditët me shi, çatia e tregut pikon […]

Protesta e opozitës, Basha ‘përjashton’ Dasho Alikon, organizimin në Gjirokastër ua beson tre personave

Protesta e opozitës, Basha ‘përjashton’ Dasho Alikon, organizimin në Gjirokastër ua beson tre personave

Drejtuesit demokratë, deputetët dhe anëtarët e kryesisë së re, janë shpërndarë në të gjithë vendin në kuadër të përgatitjeve për protestat masive kundër qeverisë “Rama”. Në funksion të këtyre protestave dhe arritjen e një pjesëmarrje sa më të madhe me 16 shkurt, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka urdhëruar deputetët, kryetarët e degëve dhe […]

Emergjenca në Gjirokastër, Golemi u ‘përvishet’ opozitarëve: Është e lehtë të japsh leksione nga zyrat e ngrohta

Emergjenca në Gjirokastër, Golemi u ‘përvishet’ opozitarëve: Është e lehtë të japsh leksione nga zyrat e ngrohta

Për situatën emergjente të krijuar në Gjirokastër nga reshjet e dëborës, ka reaguar sot edhe deputeti i PS-së, Flamur Golemi. Ai ishte në terren bashkë me prefektin Astrit Aliaj dhe drejtorin e ARRSH-së, Andi Shkurta. Përmes një deklarate në Facebook, ndonëse nuk i përmend me emër, Golemi ‘thumbon’ kolegun e PD-së, Tritan Shehu dhe Dasho […]

U zgjodh kryetar i PD-së në Gjirokastër, ky është vendimi i parë që mori Dasho Aliko

U zgjodh kryetar i PD-së në Gjirokastër, ky është vendimi i parë që mori Dasho Aliko

Pak pas zgjedhjes si kryetari i ri i PD-së në Gjirokastër, Dasho Aliko, ka mbajtur një fjalë të shkurtër përpara demokratëve në sallën e Teatrit ‘Zihni Sako’. Ndër të tjera ai tha se kishte vendosur që të mos kandidonte për kryetar bashkie.  “Nga momenti që pranova postin e kryetarit të Partisë Demokratike, heq dorë nga […]

Zgjedhjet lokale, 5 kandidatët e mundshëm të PD-së për Gjirokastrën

Zgjedhjet lokale, 5 kandidatët e mundshëm të PD-së për Gjirokastrën

Opozita e ka nisur me bojkot të Kuvendit sesionin e ri parlamentar. Parashikohet një vjeshtë e trazuar politikisht, me protesta dhe zhvillime të tjera që shtojnë tensionin deri në zgjedhjet lokale të vitit 2019, për të cilat natyrisht që po përgatitet edhe opozita. Ndonëse jemi ende shumë larg zyrtarizimit të kandidatëve, disa emra kanë nisur […]