Qeveria e re greke me vetëm dy gra ministre, gazetarja e BBC i ‘bën zbor’ kryeministrit Mitsotakis (VIDEO)

Qeveria e re greke me vetëm dy gra ministre, gazetarja e BBC i ‘bën zbor’ kryeministrit Mitsotakis (VIDEO)

Kryeministri i ri grek, Kyriakos Mitsotakis ka dhënë intervistën e tij të parë pas betimit si Kryeministër. Përballë rrjetit gjigant televiziv, BBC, Mitsotakis u vu në siklet nga gazetarja, kur ajo e pyeti për politikat gjinore, duke shprehur habinë se përse në kabinetin e tij qeveritar me 21 ministra, ka vetëm dy gra. Mitsotakis u […]

‘Nuk kam më vite jetë, por disa ditë…’, gazetaja që vuan nga kanceri bën postimin e fundit në Twitter (FOTO)

‘Nuk kam më vite jetë, por disa ditë…’, gazetaja që vuan nga kanceri bën postimin e fundit në Twitter (FOTO)

Rachael Bland, gazetarja e BBC e cila me prej gati dy vitesh (Nëntor 2016) po lufton me një kancer të pashërueshëm, ka bërë në mediat sociale një njoftim të dhimbshëm, i cili i ka trishtuar të gjithë miqtë dhe ndjekësit e saj. Nuk kam më vite por “vetëm ditë” për të jetuar shkruan 40-vjeçarja, nënë […]