Bashkia Përmet iu vë flakën plehrave, shtullunga tymi kancerogjen mbulojnë qytetin (FOTO)

Bashkia Përmet iu vë flakën plehrave, shtullunga tymi kancerogjen mbulojnë qytetin (FOTO)

Menaxhimi i mbejteve urbane në Bashkinë Përmet mbetet një problem shqetësues, duke kërcënuar dhe perspektivën turistike të qytetit që ka zgjedhur të promovohet me sloganin: “I kemi të gjithë përveç detit”. Siç shihet në këto foto, pirgjet e plehrave digjen ditën për diell diku në periferi të qytetit duke emetuar në atmosferë elementë kancerogjen. Bashkia […]

Zgjedhje lokale, Mirela Kumbaro flet për kandidatët e PS-së në Gjirokastër dhe Përmet

Zgjedhje lokale, Mirela Kumbaro flet për kandidatët e PS-së në Gjirokastër dhe Përmet

PS është përfshirë në ethet e brendshme për zgjedhjet e kandidatëve që do të garojnë në zgjedhjet lokale të qershorit. Gjatë një interviste për ‘Gazetën Shqiptare’, ish-ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro është pyetur në cilësinë e deputetes së qarkut, nëse i ka tashmë PS-ja kandidatët për Bashkinë Gjirokastër dhe Bashkinë Përmet. Ja si përgjigjet ajo […]

Rama i tha të ikë në shtëpi, kryetari i Bashkisë Përmet i përgjigjet me një deklaratë kilometrike (Lexojeni nëse keni durim)

Rama i tha të ikë në shtëpi, kryetari i Bashkisë Përmet i përgjigjet me një deklaratë kilometrike (Lexojeni nëse keni durim)

Nga Niko Shupuli, kryetar i Bashkise Permet SQARIM PËR BASHKËQYTETARËT E MI ! Të nderuar miq ! Këto dy ditë kam marrë dhjetra mesazhe , telefonata e komunikime të formave të ndryshme nga dashamirës, miq e bashkëqytetarë kuriozë, si dhe gazetarë që më kanë kërkuar komente , intervista apo nëse do të kisha një përgjigje lidhur […]

Zbulohet kandidati i LSI-së për Bashkinë Përmet

Zbulohet kandidati i LSI-së për Bashkinë Përmet

Këngëtari kontrovers Kastro Zizo ka shpallur ambicjen e tij për të kandiduar në zgjedhjet lokale të vitit 2019. Duke folur në emisionin ‘Zonë e Lirë’ në Tv Klan, ai tha se ka zgjedhur Bashkinë Përmet. Edhe pse nuk është zyrtare ende, ai la të kuptohej se do të kandidojë me LSI-në. Për këtë do të […]