PD Gjirokastër bëhet qesharake: Opinioni vendas është i shokuar, Kudret Alikaj adhuron Enver Hoxhën (VIDEO)

PD Gjirokastër bëhet qesharake: Opinioni vendas është i shokuar, Kudret Alikaj adhuron Enver Hoxhën (VIDEO)

Partia Demokratike në Gjirokastër ka zgjedhur të bëhet qesharake duke u marrë sot me një episod banal në ceremoninë e 75 Vjetorit të Çlirimit, që u zhvillua në varrezat e dëshmorëve. Shënjeshtra kësaj radhe është Kudret Alikaj, drejtori i Kulturës në Bashkinë Gjirokastër. Sipas PD-së, gjesti dhe fjalët e Alikajt “kanë shokuar opinionin vendas dhe […]

Ceremonia e 75 vjetorit të Çlirimit të Gjirokastrës, i moshuari me foton e Enver Hoxhës largohet nga lapidari

Ceremonia e 75 vjetorit të Çlirimit të Gjirokastrës, i moshuari me foton e Enver Hoxhës largohet nga lapidari

Një episod i përsëritur me ithtarët e Enver Hoxhës ka ndodhur ditën e sotme në Gjirokastër ku është zhvilluar ceremonia e 75-vjetorit të çlirimit të qytetit nga pushtuesit nazi-fashistë. Një i afërm i njërit prej të rënëve  është shfaqur me foton e diktatorit Enver Hoxha në duar. I moshuari  është ngjitur tek lapidari, por nuk ka […]

Fundjava e parë e tetorit, një event i madh në Gjirokastër, shihni pamjet (VIDEO)

Fundjava e parë e tetorit, një event i madh në Gjirokastër, shihni pamjet (VIDEO)

Një event i madh do të organizohet mes datave 4 dhe 6 tetor në Gjirokastër. “Gjiro Air Show” përfshin një sërë aktivitetesh ku më kryesoret janë natyrisht fluturimet nga pista e aeroportit të Gjirokastrës. Eventi organizohet nga Federata Shqiptare e Aeronautikës, Bashkia Gjirokastër dhe Forcat e Armatosura të Shqipërisë. Aktualisht kanë nisur përgatitjet në pistën […]

E akuzuan për gjimnazin, kryebashkiaku i Gjirokastrës ‘nis’ klasën e parë (FOTO)

E akuzuan për gjimnazin, kryebashkiaku i Gjirokastrës ‘nis’ klasën e parë (FOTO)

Në një kohë që ditët e fundit ka patur një debat të shterpë për gjimnazin e kryebashkiakut Flamur Golemi, ky i fundit pas shpjegimeve që ka dhënë për këtë rast, ka bërë edhe një gjest tjetër simbolik. Është ulur sot në bankat e shkollës “Koto Hoxhi” bashkë me nxënës të klasës së parë.  “Ata që […]

‘Shpërdorim detyre’, tjetër kallëzim për Zamira Ramin dhe shefin e Urbanistikës në Bashkinë Gjirokastër (Dokumenti)

‘Shpërdorim detyre’, tjetër kallëzim për Zamira Ramin dhe shefin e Urbanistikës në Bashkinë Gjirokastër (Dokumenti)

S’kanë të sosur kusuret për ish-kryetaren e Bashkisë Gjirokastër, Zamira Rami. Aktualisht ajo ka një çështje të hapur me drejtësinë pasi akuzohet për ‘shpërdorim detyre’ lidhur me disa shpronësime gjatë ndërtimit të një vepre publike. Ndërkohë sot është depozituar në Prokurorinë e Gjirokastrës një tjetër kallëzim penal për Zamira Ramin dhe Ilir Çumakun, shef i […]

E vërteta e shkollës së mesme për kryebashkiakun e Gjirokastrës, Flamur Golemi (FOTO)

E vërteta e shkollës së mesme për kryebashkiakun e Gjirokastrës, Flamur Golemi (FOTO)

Kryebashkiaku i Gjirokastrës, Flamur Golemi, ka reaguar për herë të parë pas akuzave që i janë bërë nga gazetari Telnis Skuqi për cështjen e shkollës së mesme. Në një deklaratë të gjatë Golemi shpjegon se tre vite të gjimnazit i ka kryer në Leskovik për shkak të rrethanave familjare. Më pas është transferuar në gjimnazin ‘Janaq […]

Flamur Golemi tallet me Telnis Skuqin: Nuk e nxjerr diplomën e shkollës, s’mund ta lë gazetarinë pa këtë ‘penë të rëndë’. Ky tipi po të kishte sa gjysma e shkollës time nuk do të shkruante broçkulla (FOTO)

Flamur Golemi tallet me Telnis Skuqin: Nuk e nxjerr diplomën e shkollës, s’mund ta lë gazetarinë pa këtë ‘penë të rëndë’. Ky tipi po të kishte sa gjysma e shkollës time nuk do të shkruante broçkulla (FOTO)

Gazetari Telnis Skuqi, që jeton në Norvegji, ka ngritur së fundi një pretendim sipas së cilit kryebashkiaku i Gjirokastrës nuk ka përfunduar shkollën e mesme. Skuqi i referohet thjesht formularëve të dorëzuar nga Golemi në KQZ gjatë kohës kur kandidonte për deputet dhe së fundi për kryebashkiak. Ai e sfidoi Golemin se nëse provon që […]

Emërohet nënkryetari i dytë i Bashkisë Gjirokastër

Emërohet nënkryetari i dytë i Bashkisë Gjirokastër

Pas Jorida Muhos, arkitektes që la Qipron për t’u rikthyer  në qytetin e gurtë, Bashkia Gjirokastër është bërë me dy nënkryetarë. Flamur Golemi ka emëruar Çlirim Puton, ish-drejtorin e Drejtorisë Rajonale të Shërbimeve të Transportit Rrugor në Gjirokastër apo siç njihet ndrysha si Drejtoria e Patentave. 45-vjeçari ka përfunduar studimet në Universitetin e Tiranës, dega […]

Tjetër lëvizje në Bashkinë Gjirokastër, shkarkohet nënkryetari Vangjel Muço. Golemi emëron një vajzë

Tjetër lëvizje në Bashkinë Gjirokastër, shkarkohet nënkryetari Vangjel Muço. Golemi emëron një vajzë

Flamur Golemi vijon ndryshimet në Bashkinë Gjirokastër. Nënkryetari Vangjel Muço është larguar nga pozicioni që mbante që prej kohës së Flamur Bimes. Ai do të shërbejë në bashki në një tjetër pozicion tjetër brenda profilit të tij si inxhinier. Ndërkohë me shkarkimin e Muços, Golemi ka bërë një tjetër lëvizje. Nënkryetarja e re e Bashkisë […]

Përplasja Tavo-Golemi fsheh diçka tjetër, s’ka lidhje me Armand Mamanin

Përplasja Tavo-Golemi fsheh diçka tjetër, s’ka lidhje me Armand Mamanin

Përplasja e fundit në distancë mes Vangjel Tavos dhe Flamur Golemit në Gjirokastër nuk është e rastësishme dhe s’ka lidhje aq sa duket me ish-drejtorin Armand Mamani. Ndalimi nga policia i Mamanit ishte thjesht preteksti i madh që i duhej Vangjel Tavos për të ‘shpërthyer’ kundër kryebashkiakut të ri të Gjirokastrës. Tavo më shumë sesa […]

1 2 3 13