Frika se po humbet Dropullin, shihni debatin e Vangjel Tavos me kryetarin e KZAZ-së, Kosta Garo (VIDEO)

Frika se po humbet Dropullin, shihni debatin e Vangjel Tavos me kryetarin e KZAZ-së, Kosta Garo (VIDEO)

Ish-deputeti i LSI-së, Vangjel Tavo, ka debatuar sot në Dropull me kryetarin e kësaj KZAZ-je, Kosta Garo. Tavo i ka kërkuar atij të lirojnë ambientet pasi janë në shkelje të ligjit. Ish-deputeti e mbështet këtë argument në vendimin e Ilir Metës për të anuluar zgjedhjet e 30 qershorit. Ndërkohë që kryetari i KZAZ-së i ka […]

Në një bashki të qarkut Gjirokastër nuk ‘pi ujë’ paralajmërimi i Ramës se kush cënon zgjedhjet s’ka të drejtë të hyjë në BE dhe SHBA

Në një bashki të qarkut Gjirokastër nuk ‘pi ujë’ paralajmërimi i Ramës se kush cënon zgjedhjet s’ka të drejtë të hyjë në BE dhe SHBA

Ata që do të prishin zgjedhjet lokale të 30 qershorit duke krijuar incidente të ndryshme nuk do të hyjnë në vendet e BE-së dhe në SHBA. Ky është paralajmërimi i kryeministrit Edi Rama për njerëzit e opozitës. Por në Shqipëri ka një bashki ku le të themi se ky paralajmërim nuk pi ujë. Është fjala […]

Zgjedhjet lokale, kandidatët e pritshëm të PS-së për Dropullin dhe Libohovën

Zgjedhjet lokale, kandidatët e pritshëm të PS-së për Dropullin dhe Libohovën

Partia Socialiste do të mbledhë Kongresin e saj më 23 mars, ku siç është shprehur vetë kryeministri Edi Rama pritet që edhe të shpallen kandidatët për zgjedhjet lokale të 30 qershorit. Ditët e fundit në radhët e socialistëve ka patur lëvizje në këtë drejtim për përcaktimin e kandidatëve. Sa i përket dy bashkive të qarkut […]

Tjetër vjedhje në Dropull, hajdutët futen në një shtëpi në Sofratikë. Ky është rasti i dytë brenda dy javësh

Tjetër vjedhje në Dropull, hajdutët futen në një shtëpi në Sofratikë. Ky është rasti i dytë brenda dy javësh

Regjistrohet një tjetër rast vjedhje në zonën e minoritetit në Dropull. Policia thotë se në fshatin Sofratikë, është vjedhur banesa e shtetasit Dh.P., vjeç 58, banues në këtë fshat. Po punohet për identifikimin dhe kapjen e autorit. Policia nuk jep detaje se çfarë kanë vjedhur konkretisht hajdutët. Kjo është vjedhja e dytë që regjistrohet brenda […]

Gati investimi/ Luftëtari me fushë të re stërvitore jashtë Gjirokastrës

Gati investimi/ Luftëtari me fushë të re stërvitore jashtë Gjirokastrës

Në Gjirokastr duket se këtë sezon janë të prirur që t’i përkushtohen infrastrukturës. Luftëtari shumë shpejt do të ketë një fushë të re stërvitore me të gjitha kushtet bashkëkohore. Me një investim të përbashkët të klubit Luftëtari, FSHF-së dhe Bashkisë së Dropullit, fusha stërvitore e Dervicianit do të ketë të gjitha kushtet e duhura që […]