Gjirokastër, mësuesit e ‘Koto Hoxhit’ nuk presin bashkinë, marrin vetë lopatat për të hedhur kripë (FOTO)

Gjirokastër, mësuesit e ‘Koto Hoxhit’ nuk presin bashkinë, marrin vetë lopatat për të hedhur kripë (FOTO)

Situata nga reshjet e dëborës në qarkun Gjirokastër po shkon drejt përmirësimit. Përveç hapjes së rrugëvee nacionale, ARRSH e Rajonit Jugor po punon edhe në rrugët e brendshme të qytetit dhe sidomos në normalizimin e rrugëve pranë shkollave. Në fotot që sjell Argjirolajm.net shihen mësues të shkollës ‘Koto Hoxhi’ që po punojnë vetë për hedhjen […]

Punimet në rrugën Gjirokastër-Lazarat, drejtori i ARRSH tallet dhe nxjerr bllof Tritan Shehun: Meqë ditën fle në këmbë, s’i shikon dot punimet natën (FOTO)

Punimet në rrugën Gjirokastër-Lazarat, drejtori i ARRSH tallet dhe nxjerr bllof Tritan Shehun: Meqë ditën fle në këmbë, s’i shikon dot punimet natën (FOTO)

Deputeti i PD-së në Gjirokastër, Tritan Shehu, akuzonte sot kryeministrin për disa projekte infrastrukturore që ai thotë se janë vetëm premtime 3D. Shehu sillte këtu edhe shembullin e rrugës Gjirokastër-Lazarat, për të cilën thotë se punimet u ndërprenë pa nisur mirë. Ai e ulstronte këtë me disa foto të shkrepura gjatë ditës. Por drejtori i […]

Tragjedia në Xhenova, frikë në Gjirokastër, ARRSH dhe Policia nisin inspektimin e urave (FOTO)

Tragjedia në Xhenova, frikë në Gjirokastër, ARRSH dhe Policia nisin inspektimin e urave (FOTO)

Tragjedia që ndodhi në Xhenova, ku humbën jetën 39 vetë nga rrëzimi i një ure, ka ngjallur frikë edhe në Shqipëri. Sot Autoriteti Rrugor Shqiptar ka zhvilluar një inspektim të urave në qarkun Gjirokastër dhe Korçë. Bashkë me specialistët e ARRSH-së për Rajonin Jugor, ishin edhe përfaqësues të policisë. Inspektimi i sotëm u fokusua në […]