Ndjekje si nëpër filma, policia kap 557 kg kanabis. Dy të rinj në pranga (VIDEO)

Ndjekje si nëpër filma, policia kap 557 kg kanabis. Dy të rinj në pranga (VIDEO)

Autoritetet italiane kanë sekuestruar 557 kilogramë lëndë narkotike të llojit marijuanë, e cila vinte nga Shqipëria. Gjatë operacionit janë arrestuar dy shqiptarë, të moshave 32 dhe 27 vjeç, identiteti i të cilëve nuk bëhet i ditur. Sipas mediave italiane, gjatë aktivitetit të përditshëm patrullues, në Brindisi, njësitë e Marinës së “Guardia di Finanza” kanë konfiskuar […]

Sarandë, policia vë në pranga dy të rinj. Ja për çfarë akuzohen

Sarandë, policia vë në pranga dy të rinj. Ja për çfarë akuzohen

Policia e Sarandës ka arrestuar dy të rinj. Ata janë O.A., 23 vjeç dhe D.Sh., 19 vjeç, të dy banues në Sarandë. Arrestimi i tyre u bë në Sarandë pasi këta shtetas u kapën në flagrancë me një sasi të vogël lënde narkotike duke qarkulluar me automjetin e D.Sh., pa leje drejtimi përkatës. Materialet iu […]

Itali, policia kap ‘skifterin’ shqiptar, dy të tjerë ia mbathin si nëpër filma

Itali, policia kap ‘skifterin’ shqiptar, dy të tjerë ia mbathin si nëpër filma

Një shqiptar është vënë në pranga, ndërsa dy të tjerë i kanë shpëtuar policisë. Ngjarja ndodhi gjatë mbrëmjes së djeshme, ku këta persona, identiteti i të cilëve nuk bëhet i ditur, po tentonin të vidhnin një banesë në zonën e Pioltello në Itali. Sipas mediave italiane, shqiptari i arrestuar është një 17-vjeçar, ku së bashku […]

Kultivim kanabisi, dy të arrestuar në Tepelenë

Kultivim kanabisi, dy të arrestuar në Tepelenë

Dy persona janë arrestuar nga policia në Tepelenë. Në kushtet e flagrancës u arrestua shtetasi A.K., vjeç 27, banues në fshatin Dukaj, Tepelenë. Po kështu policia ndaloi edhe shtetasin T.D., vjeç 46, banues në fshatin Luzat. Ata akuzohen për kultivim të bimëve narkotike. Policia nuk bën me dije numrin e parcelave apo sasinë e drogës […]