Vijojnë ndryshimet në Bashkinë Gjirokastër, ‘bie’ edhe drejtori që mblidhte lekë nga fëmijët për të blerë tapetin e kopshtit

Vijojnë ndryshimet në Bashkinë Gjirokastër, ‘bie’ edhe drejtori që mblidhte lekë nga fëmijët për të blerë tapetin e kopshtit

Flamur Golemi vijon ndryshimet në Bashkinë Gjirokastër. Një tjetër drejtues nga radhët e njerëzve të besuar të ish-kryebashkiakes, Zamira Rami është spostuar nga kryetari i ri. Armand Mamani, drejtori i Agjencisë së Mirëqënies dhe Kujdesit Social është pezulluar nga detyra pas një auditi të brendshëm të kryer në institucionin që ai drejtonte. Burimet thonë se […]

Drejtori pranon rritjen e çmimit për ushqimin në kopshtet e Gjirokastrës, prindërit kundërshtojnë (VIDEO)

Drejtori pranon rritjen e çmimit për ushqimin në kopshtet e Gjirokastrës, prindërit kundërshtojnë (VIDEO)

Dy ditë më parë Argjirolajm.net publikoi mesazhin e një nëne nga Gjirokastra dërguar ‘Jeta Osh Qef’ lidhur me rritjen e pagesave për fëmijët në kopësht. Më pas ne kontaktuam me vetë nënën për të mësuar më tepër detaje rreth skemës se si Bashkia Gjirokastër zhvat prindërit në kopshtet publike, duke filluar që nga pagesa për […]

Prindërit e Gjirokastrës si bankomat për bashkinë, veç taksave paguajnë për çdo gjë tjetër në kopshte. Ja tarifat që nuk dihet ku përfundojnë

Prindërit e Gjirokastrës si bankomat për bashkinë, veç taksave paguajnë për çdo gjë tjetër në kopshte. Ja tarifat që nuk dihet ku përfundojnë

Një histori e turpshme dhe zhvatëse po zbulohet me mënyrën se si Bashkia Gjirokastër menaxhon kopshtet shtetërore në qytet. Në fakt ata që kanë fëmijë e dinë më mirë se kushdo tjetër këtë gjë, por ne po sjellim në vëmendje të publikut të gjerë detaje të tjera, duke marrë shkas nga mesazhi i një nëne […]

Prindi nga Gjirokastra denoncon mashtrimin e bashkisë: Na rritën tarifën e ushqimit për fëmijët në kopësht, na kërkuan 10 mijë lekë për tapetin (Mesazhi)

Prindi nga Gjirokastra denoncon mashtrimin e bashkisë: Na rritën tarifën e ushqimit për fëmijët në kopësht, na kërkuan 10 mijë lekë për tapetin (Mesazhi)

Një prind nga Gjirokastra denoncon në kushte anonimati bashkinë dhe drejtorin e Agjencisë së Mirëqënies dhe Kujdesit Social, Armand Mamani. Përmes një mesazhi të dërguar në portalin ‘Jeta Osh Qef’, prindi tregon sesi bashkia u ka rritur tarifën që ata duhet të paguajnë për ushqimin e fëmijëve në kopësht. Rritja është kërkuar me pretendimin se do […]

Nuk është thjesht çështje defekti, kaldajat janë ilustrim i modelit të investimeve gjysmake të Bashkisë Gjirokastër

Nuk është thjesht çështje defekti, kaldajat janë ilustrim i modelit të investimeve gjysmake të Bashkisë Gjirokastër

Ndonëse ka rreth 1 vit nga investimi në sistemin e ngrohjes me kaldaja në shkollat e Gjirokastrës, ato nuk funksionojnë siç duhet. Disa ditë më parë, mësuesit e shkollës ‘Koto Hoxhi’, u kanë kërkuar nxënësve dhe prindërve të tyre, para për të blerë rezistenca, në mënyrë që të përballojnë të ftohtin e dimrit. Sot ishin […]

Gjirokastër, nxënësit e ‘Urani Rumbos’ kërcënojnë me bojkot të mësimit: S’kemi ngrohje në shkollë (VIDEO)

Gjirokastër, nxënësit e ‘Urani Rumbos’ kërcënojnë me bojkot të mësimit: S’kemi ngrohje në shkollë (VIDEO)

Ngrohja me kaldaja në shkollat 9-vjeçare duket se është një tjetër investim i dështuar i Bashkisë Gjirokastër. Paratë janë shpenzuar, por në klasa s’ka ngrohje. Sot Këshilli i Prindërve të shkollës ‘Urani Rumbo’, zhvilloi një takim me kreun e Agjensisë së Kujdesit dhe Mirëqënies Sociale në Bashkinë Gjirokastër, Armand Mamani, për t’i bërë me dije […]

Gjirokastër, Lindita Rova ‘nxin’ punën e Armand Mamanit, zbardhet raporti që tregon mungesën e investimeve në shkolla (FOTO)

Gjirokastër, Lindita Rova ‘nxin’ punën e Armand Mamanit, zbardhet raporti që tregon mungesën e investimeve në shkolla (FOTO)

Në Gjirokastër vijon përplasja mes Drejtorisë Arsimore Rajonale dhe Bashkisë për çështjen e investimeve nëpër shkolla. ArgjiroLajm.net siguron kopjen e një raporti që drejtoresha e DAR, Lindita Rova, i ka nisur Këshillit Bashkiak. Sipas këtij dokumenti, Rova dhe drejtorët e shkollave në varësi të saj, listojnë çfarë investimi është kryer dhe çfarë jo në të […]

Gjirokastër, një tjetër drejtor shkolle akuzon bashkinë: Na ndërruan vetëm ca llamba, asnjë investim tjetër

Gjirokastër, një tjetër drejtor shkolle akuzon bashkinë: Na ndërruan vetëm ca llamba, asnjë investim tjetër

Pas drejtorit të shkollës ‘Koto Hoxhi’ një tjetër drejtues bën akuza ndaj Bashkisë Gjirokastër për mungesë investimesh. Krenar Bazaiti, drejtori i shkollës ‘Naim Frashëri’ ka thënë në një intervistë për Tv Gjirokastra se shkolla nuk është dezinfektuar dhe nuk është lyer. Më tej ai rendit probleme të tjera si dritaret e shkatërruara, rrjeti elektrik i […]

Gjirokastër, drejtori i Zamira Ramit sulmon këshilltarin: Sharlatan, të prita në zyrë dhe mashtron me informacionin që të dhashë (Debati i plotë)

Gjirokastër, drejtori i Zamira Ramit sulmon këshilltarin: Sharlatan, të prita në zyrë dhe mashtron me informacionin që të dhashë (Debati i plotë)

Ka disa kohë që anëtari i Këshillit Bashkiak në Gjirokastër, Gramoz Braho, përfaqësues i komunitetit egjiptian, tenton të ngrejë alarmin se komuniteti që ai përfaqëson po diskriminohet. Herë kapet me qeverinë dhe herë me bashkinë. Bën deklarata, bojkoton mbledhjet e këshillit bashkiak, improvizon takime me mediat apo drejtues institucionesh. Gjithçka duket si një përpjekje e […]