Ministri gjirokastrit ‘zgjidh qesen’, ja sa shpërblim do të marrin pensionistët për Vitin e Ri

Ministri gjirokastrit ‘zgjidh qesen’, ja sa shpërblim do të marrin pensionistët për Vitin e Ri

Ministri i Ekonomisë dhe Financave, Arben Ahmetaj, teksa raportonte paraditen e sotme në Komisionin e Ekonomisë, në mungesë të deputetëve të opozitës ka dhënë lajmin e mirë për pensionistët. Sipas tij, këtë vit paketa e solidaritetit është e konsoliduar në buxhet me një shifër konkrete. Ahmetaj ka njoftuar se në fund të vitit pensionistët do […]