Incidenti me këngën për Enver Hoxhën, zbulohet biseda e Ramës me Tërmet Peçin

Incidenti me këngën për Enver Hoxhën, zbulohet biseda e Ramës me Tërmet Peçin

Të dielën u bë publike një video ku kryebashkiaku i Tepelenës, Tërmet Peçi, shfaqej me këngëtarin e polifonisë, Golik Jaupi, duke kënduar për Enver Hoxhën. PD e quajti akt të rëndë dhe përmes deputetit Tritan Shehu i kërkoi Ramës shkarkimin e Tërmet Peçit. Ne nuk e dimë me siguri nëse Rama ka komunikuar me kryetarin […]

Tepelena feston 75 vjetorin e Çlirimit (FOTO)

Tepelena feston 75 vjetorin e Çlirimit (FOTO)

Në Tepelenë është festuar sot 75 vjetori i Çlirimit të qytetit. Kryetari i bashkisë, Tërmet Peçi, përfaqësues të shoqatës së veteranëve dhe qytetarë të tjerë bënë homazhe në varrezat e dëshmorëve. Më tej pati një vizitë në muzeun e qytetit, si dhe u mbajt një kumtesë historike për luftën nacionalçlirimtare në rrethin e Tepelenës. ‘Historia […]