Rikthehet pas tre vitesh Big Brother, ja kur fillon reality show


Na ndiqni në Facebook, Instagram dhe Youtube:
  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube

Pas gati 3 vitesh, ndërprerje,”Big Brother Albania” do rikthehet sërish në ekran për dashamirësit e spektaklit.

Sipas “Prive.al” ky reality show do të rikthehet tashmë për publikun dhe madje është mësuar edhe data e nisjes. Sipas këtij burimi edicioni i ri i Big-ut do të nisë nga pjesa e dytë e muajit Mars deri në fund të Qershorit 2020.

“Top Channel po i shqyrton mundësitë që ta rikthejë ‘Big Brother’-in dhe shanset janë më të mëdha këtë vit marrë shkas edhe nga investimet e kryera që e lehtësojnë organizimin ndryshe nga vjet kur nuk kishte asgjë gati”, ka thënë burimi për “Prive”.

Detajet e tjera priten të bëhen të ditura nga Shtatori e tutje kur edhe idetë do të kristalizohen dhe do të definohet nëse ekzistojnë kapacitetet e nevojshme për këtë sipërmarrje të madhe televizive teksa mbetet po ashtu të kuptojmë nëse formati do të vijë me njerëz të rëndomtë apo me VIP-a sepse edhe ky detaj vazhdon ende të jetë në diskutim.