Refuzoi Shqipërinë për kombëtaren greke, por futbollisti shqiptar e pëson keq…


Na ndiqni në Facebook, Instagram dhe Youtube:
  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube

Futbollisti me origjinë shqiptare Enea Mihaj vetëm pak muaj më parë braktisi kombëtaren e Shqipërisë për tu bashkuar me atë Grek. Lëvizja e tij u shoqërua me mjaft debate pas deklaratës së tij.

Ai tha se ndihej më shumë grek për shkak se aty kishte lindur dhe nuk ndjehej shqiptar. Por mesa duket jo gjithcka ka shkuar ashtu siç dëshironte Mihaj. I riu ka marrë një surprizë të hidhur nga trajneri i Greqisë U21 duke e përjashtuar nga ekipi. Mësohet se Mihaj nuk është grumbulluar as për ndeshjet miqësore që Greqia U21 do të luajë gjatë muajit shtator.