Refuzoi një skuadër nga Katari për Gjirokastrën. A do ta kthejë në identitet Luftëtarin trajneri i ri, Gentian Mezani?


Na ndiqni në Facebook, Instagram dhe Youtube:
  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube

Gentian Mezani do të jetë trajneri i skuadrës së Luftëtarit. Mezani gjatë ditës së sotme, ka qenë duke biseduar me kreun e klubit bluzi, Grigor Tavo, i cili e ka kërkuar edhe gjatë verës trajnerin vlonjat. Mezani refuzoi edhe disa skuadra të Superiores dhe Kategorisë së Parë ne verë, pasi për të kishin nisur negociata me një skuadër nga Katari.

Por, me sa duket, Luftëtari ka pasur fatin që ta bind vlonjatin që njihet si një trajner mjaft punëtor dhe që di të ndërtojë grup konkurrues. Një gjë të tillë e ka bërë me Flamurtarin dy herë, kur kuqezinjtë kanë qenë duke rënë nga Kategoria eSuperiore por edhe me Laçin që shkoi në Kupat e Evropës sezonin e shkuar.

Gentian Mezani tashmë ka një “bast” shumë të rëndësishëm, në Gjirokastër natyrisht që do të fitojë respeket me punën dhe mënyrën se si drjeton skuadrat, por Luftëtari është mbi të gjitha. Pas katër ndeshjeve me asnjë fitore, Mezani ka një mision shumë të vështirë, por jo të pamundur: Rithimin e Luftëtarit në identitet! Kontrata e firmosur është për një vit.