Rama prezanton projektin e rrugës Kardhiq-Delvinë, i ‘përvishen’ komentuesit: S’ke ndërtuar 1 Km rrugë, na kënaqe me video 3D


Na ndiqni në Facebook, Instagram dhe Youtube:
  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube

Kryeministri Edi Rama përmes një videoje në facebook prezantoi projektin e rikonstruksionit të rrugës Kardhiq – Delvinë. Ai shkruan se është një nga projektet e paketës transformuese për ekonominë dhe turizmin, që siguron lidhjen shumë më shpejtë të Gjirokastrës me bregdetin, duke evituar Qafën e Muzinës për të vijuar përmes Nivicës. Projekti nuk ka detaje se kur nis apo kur përfundon, sa është financimi, etj. Qytetarët mbeten kritik dhe mosbesues ndaj kryeministrit, duke i shkruar se “janë kënaqur me videot e tij 3 D në facebook, por në realitet nuk po shohin asnjë rrugë të përfunduar”.

Ja si prej komenteve në faqen e Kryeministrit në facebook:

Anxhi Toshi: Sa filma te bukur realizoni. Shyqyr qe ekziston teknologjia..behemi rruge, se per ti pare realitet kushedi cfare epoke duhet te presim….

PD prandaj nuk e votuam se nuk jepte vidio 3D. Per keto jeni te paret ju. Edhe e Lungo Mares tjeter ishte dhe tjeter u be pa rruge kush u beson ju se do beni asnje njeri po punon nje popull per Tiranen mos na trego perralla me mbret po zgjith problemet e ketij populli ta dhame timonin po ti je ne vend numero te duket sikur ecen po nuk ke heq frenat e dores.

Ermalito Dulla: Pershendetje kryeminister, O gjigand ,per ca Kohe mos pikturo vetem fillo dhe ballcamo. Ca figura te parlamentit dhe vetem

Tafa Muda: Na knaqt me infrastukura me rruge cop cope duke vdekur njerezit cdo dite ne aksidente. Zoti na ruajt se per qeverine e sotme jemi te vdekur…

Gentian Muca: Na kenaqet me keto ruge nga kompjuteri se per ti bere realitet duhet nje cike kohe po qe se do te keni vullnet per te punuar .

Sa “fake” je mo amon, ke qysh ne 2013 qe felliq popullin ne rrena je myt tu bo rruge punime ne boten virtuale ne realitet zero.

Ibrahim Çekirri: Investoni vetem ne Jug… Rrugen Tirane – Ndroq – Plepa keni 27 vjet qe nuk e shikoni me sy! E premtuat ne 2013 ….