Rama: Parlamenti do reagoj sa herë Presidenti çmendet


Na ndiqni në Facebook, Instagram dhe Youtube:
  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube

Kryeministri Edi Rama ka vijuar fushatën zgjedhore dhe pas anulimit të datës së 30 qershorit nga presidenti Ilir Meta. Rama u shpreh nga Divjaka se vendimi i Metës për anulimin e datës ka zbardhur plotësisht plani shkatërrues. Ndërsa theksoi se zgjedhjet do të zhvillohen më 30 qershor, Rama tha se pas këti vendimi u kuptua se ku “fle vërtet lepuri”.

“Akti i fundit i Ilir Metës e ka zbardhur plotësisht të gjithë planin. Na ka bërë të kuptojmë se ku fle tamam lepuri. Ne kemi bërë shumë, por jo aq sa do të donim. Jo të gjitha që këmi bërë janë bërë mirë, por kemi pasur momente jo të këndshme për ne.Ilir Meta ka kryer një akt të panjohur në historinë e qeverisjes në botë, firmos e firmos. Në logjikën e Metës nëse bota do firmos. Në logjikën e Metës nëse bota do çbëhej, nuk do kishte më shtet, do bëhej e tërë bota një rrumpallë. Kjo do mbetet një vepër papërgjegjshmëri. E cila nuk mund të pranohet. Ilir Meta e ka humbur të drejtën për të qëndruar në zyrën e presidentit të Republikës.Përsa kohë parlamenti ka të drejtën të reagoj sa herë që presidenti çmendet.”