Rama në Përmet: Opozita sillet si çetë rrugësh, kërkojnë zgjedhje në muajin tetor


Na ndiqni në Facebook, Instagram dhe Youtube:
  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube

Kryeministri Edi Rama e ka s’postuar fushatën e radhës elektorale në Përmet. Paraditen e sotme, militantë të Partisë Demokratike dhe LSI-së, e kanë pritur me protesta, por pavarësisht kësaj, kjo nuk e ka ndalur shefin e qeverisë që realizojë mitingun e planifikuar, duke premtuar investime në këtë bashki.

“Në këto 4 vite kemi bërë për Përmetin, por do bëjmë akoma më shumë. Projektet janë dhe mjafton që të ecim përpara”, u zotua shefi i qeverisë.

Edhe sot, Kryeministri nuk ka lënë pa sulmuar opozitën, duke thënë se sillet si një çetë rrugësh. “Ata kanë dalë vetë nga gara dhe kjo është një sjellje e shëmtuar. Sillen si një çetë rrugësh. Janë të vendosur që t’ia nxijnë jetën këtij popullit”, sulmoi Rama.

Duke ironizuar permes filxhanit të Monika Kryemadhit, Edi Rama tha se opozita kërkon zgjedhje në muajin tetor, por sipas tij kjo është pamundur pasi përben shkelje të Kushtetutes.