Rama në Gjirokastër paralajmërim të fortë: Gratë që punojnë në bashkitë e PD-LSI të rrinë të qeta, s’iu ndodh gjë. Ama burrat…


Na ndiqni në Facebook, Instagram dhe Youtube:
  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube

Në kuadër të turit elektoral “Bashkia që Duam”, ndalesa e radhës e kryeministrit Rama ka qenë qyteti i Gjirokastrës.

Në fjalën e tij para qytetarëve, të cilët siç u pa edhe nga media ishin të shumtë në numër, Rama bëri edhe një herë me dije se të gjithë ato persona (burra), pjesë të administratës që punojnë në administratë që drejtohen nga PD dhe LSI që do tentojnë të dhunojnë procesin zgjedhor, do mbajnë përgjegjësi duke iu hequr përfundimisht mundësia për të zënë një punë në administratë.

Por kjo nuk do jete ne fuqi per grate, per te cilat Rama tha se duhet te rrine te qeta.

“Gratë që punojne në bashkite e djathta e te LSI te rrine te qeta se s’do i gjeje asgje. Ama burrat, si te duan vet. Po u perzien ne krime elektorale, do i kape dekriminalizimi dhe jo 10 vjet, por perjete sdo puthin me ne administrate,” tha Rama në fjalën e tij.