‘Rama ik’, Lazarati mbushet me mbishkrime kundër Kryeministrit


Na ndiqni në Facebook, Instagram dhe Youtube:
  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube

Fshati Lazarat, i njohur si bastion i Partisë Demokratike, qysh prej kur opozita ka nisur protestat, është mbushur me mbishkrime ‘Rama ik’ nëpër ambiente të ndryshme publike.

Foto që shihni më poshtë është shkrepur brenda në fshat. Mbishkrime të tilla ka edhe në vende të tjera, duke nisur madje që tek tabela rrugore në hyrje të fshatit.

Zemërimi i lazaratasve me Edi Ramën u shtua prej qershorit 2014 kur u zhvillua operacioni policor që i dha fund kanabisit në fshatin e paprekshëm për vite me radhë kur në pushtet ishte PD-ja.

©argjirolajm.net