Rama, 36 etiketime fyese dhe sulmuese për opozitën e mediat (Lista)


Na ndiqni në Facebook, Instagram dhe Youtube:
  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube

Kryeministri Edi mbajti një fjalim të gjatë në mitingun e Partisë Socialiste në sheshin “Nënë Tereza”, ku prezantoi Erion Veliajn si kandidat të së majtës për një mandat të dytë në Bashkinë e Tiranës, e ku shpalli dhe fushatën kombëtare për zgjedhjet e 30 qershorit. Ajo që tërhoqi si kurdoherë vëmendjen ishte deklarata e tij e pasur me figura letrare, metafora, alegori dhe etiketime qesëndisëse, shpesh fyese për opozitën dhe mediat. Mapo zbardh të gjitha cilësimet e përdorura sot nga Rama në gjuhën e tij ofensive. Janë plot 36, duke llogaritur këtu vetëm ato më të rëndat.

Basha, lider pa hallate

Një popull i tërë hiqet zvarrë me telekomandë, ku miza bëhet buall.

Kadrinjtë japin opinione, kurse Shqipëria juaj nuk u intereson

Shërbëtorë të fryrë

Shqipëria nuk është cirk për arushin Luli

Gërhimat e Lulzimit

Armiqtë e betuar të shpresës dhe ndryshimit

Bërtitet për karamelen e radhës

Valle me maska e Lulit

Rrokanisës të kokave të shqiptarëve dhe miqve ndërkombëtarë

Pushteti nuk është “qofte te daja”

Zaptues

Partia Demokratike si sheshi i vjetër në Qendër

Lëvizja Socialiste për Integrim si shatërvan i mbetur këtu bisht

Aleatët si kioskat e rritura ndër vite, që i kanë zënë frymën Parkut të Tiranës

Të baltosur

Të arratisur

Flamujve iu kanë mbetur vetëm hunjtë

Aleatët i janë dhënë rrugës, sherrit dhe filxhanit

Mbetjet e mëdha nuk janë as në Porto Romano, por në kanale dhe portalet e çimkadrinjve

Transportues të dhunës së Vulgut

Sulmues me sqimë të varfër, deri në dhimbje dhe gjer në lebeti

Sulmues sëbashku me kazanët e kadri sahanëve të tyre

Shqipëria dikur, në dallgët e rrumpallës së tyre

Djegia e mandateve, teledramë

Derrhane

Miu bëhet ari

Derrat e shtrirë në kolltuqe, që iu drejtohen “zotëri”

Zotërues të kafazeve me pëllumba që quhen Kadri

Opozita, si Sharra e dikurshme që mbyste Tiranën

Tufë zuzarësh

Viktima e mirënjohur e shitblerjes së votave

Doktoresha horoskopike e Shkencave (Monika Kryemadhi)

Opozita është shporte karavidhesh, në krahët e së shkuarës

Pakicë e rrudhur, e lidhur me zinxhirin e aktit të dhunës

Luli, me humbjen e shkruar në ballë