Pranga për 32-vjeçarin, ishte shpallur në kërkim për…


Na ndiqni në Facebook, Instagram dhe Youtube:
  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube

Policia e Vlorës ka arrestuar një 32-vjecar, pasi ishte në kërkim ndërkombëtar për tentativë vrasje. Në pranga ka përfunduar Albano Cano, pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Interpol Roma i akuzuar për “Vrasje e mbetur në tentativë”.

Njoftimi i policisë:

Në vijim të planit të masave për kontrollin e territorit me qëllim goditjen e veprimtarisë kriminale, si rezultat i mirëorganizimit dhe profesionalizmit të strukturave përkatëse si dhe bazuar në informacionet e marra në rrugë operative u bë e mundur kapja e një shtetasi të shpallur në kërkim ndërkombëtar dhe konkretisht:

Albano Cano, 32 vjeç, lindur dhe banues në Vlorë.

Ky shtetas më datë 10.09.2018, ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Interpol Roma pasi Autoritetet Gjyqësore Rimini/Itali kanë lëshuar Urdhërin e Arrestin Ndërkombëtar për veprën penale “Vrasje e mbetur në tentativë”, parashikuar nga neni 56, 61, 575 të Kodit Penal Italian. Materialet do ti dërgohen Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Vlorë për veprime të mëtejshme.