Përçahet PD, dy deputetë refuzojnë të djegin mandatet


Na ndiqni në Facebook, Instagram dhe Youtube:
  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube

Deputetët e Partisë Demokratike kanë firmosur fill pas mbledhjes së Këshillit Kombëtar, dokumentin me anë të të cilit heqin dorë vullnetarisht nga mandati i tyre. Por dy prej deputetëve të Partisë Demokratike kanë refuzuar deri më tani ta djegin mandatin. Burime nga PD bëjnë të ditur se deputetja, Rudina Hajdari nuk e ka firmosur ende deklaratën me anë të cilës heq dorë nga mandati.

Hajdari ndodhet aktualisht në SHBA. E pyetur nga “Panorama’ nëse do e firmosë djegien e mandatit, deputetja demokratet tha se: “nesër do vij në Shqipëri dhe shumë shpejt do të bëj publik qëndrimin tim”.

Ndërkohë deputeti i dytë është Myslim Murrizi i Lushnjës. Edhe Murrizi nuk e ka pranuar të heqë dorë nga mandati i tij. Ende nuk dihen arsyet, por mësohet se ai është shprehur kundër djegies së mandateve në mbledhjen e Grupit të PD-së.