Opozita proteston sërish në 21 qershor, Basha: Rama na ka shpallur luftë


Na ndiqni në Facebook, Instagram dhe Youtube:
  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube

Kryetari i opozites Lulzim Basha në mbledhjen e sotme me grupin e ish deputetëve, ka thënë se Edi Rama na ka shpallur lufte dhe se ne duhet te mbrojme vendin dhe qytetaret, kushtetuten.

“Jemi ne te drejten tone t’i pergjigjemi me cdo cmim dhe me cdo mjet”, mësohet te kete thene Basha.

Sipas tij nuk ka zgjedhje pa opoziten.

“Eshte krim vecanerisht ne kushtet e dekretit te presidentit. Jemi ne pune te panderprere. Takime me qytearet per t’u shpjeguar njerezve se rama po benegrusht shtetit. Eshte rrezik kombetar, duhet ndalur menjehere. Vendi Rrezikon rikthimin e vizave, izolimin, regjim represiv permes arrestimeve”, mesohet te kete thene Lulzim Basha.

Opozita caktoi datēn 21 qershor per protesten e radhes.