Opozita proteston kundër Ramës, Basha fle gjumë në avion


Na ndiqni në Facebook, Instagram dhe Youtube:
  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube

Prej orës 09:30, opozita po zhvillon protestën e radhës para parlamentit, me thirrje kundër qeverisë, të cilën opozita e cilëson ilegjitime dhe të ardhur në pushtet me vota të blera nga paratë e krimit.

Por, ndërkohë që demokratët protestojnë kundër Ramës, kreu i PD-së, Lulzim Basha ka mësy Europën, duke i lënë protestuesit nën drejtimin e Monika Kryemadhit.

Mediat sociale kane siguruar një foto ekskluzive të kryedemokratit Basha teksa po fle në  avion. Basha ka qenë këto ditë në Gjermani dhe Bruksel për takime pune.