Nga kriza në një fitore jashtë fushe, Luftëtari merr tre pikë në Laç


Na ndiqni në Facebook, Instagram dhe Youtube:
  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube

Trajneri Julian Ahmataj ka debutuar me një fitore të rëndësishme në stolin e Luftëtarit, që ka marrë tri pikë të arta në fushën e Laçit. Mbrojtësi Kocionis dhe mesfushori Aleksi kanë shënuar dy golat e fitores për gjirokastritët, të cilët kanë reaguar pas hapit të gabuar në shtëpi me Kastriotin. Laçi nga ana tjetër ka bërë një hap të gabuar në fushën e tij. Ndoshta lojtarët e tij e kishin menduar të lehtë fitoren ndaj Luftëtarit dhe goli i shënuar që në minutën e dytë i ka tronditur. Në asnjë moment skuadra e trajnerit Prenga nuk ia doli të futej në lojë në këtë ndeshje, ku u paraqit shumë dobët.