Moti për sot, bëhuni gati për temperatura përvëluese


Na ndiqni në Facebook, Instagram dhe Youtube:
  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube

Gadishulli i Ballkanit po vazhdon të influencohet nga qarkullimi i masave ajrore realtivisht të paqëndrueshme në shtresat e larta të atmosferës të cilat po kushtëzojnë vendin tonë dhe Kosovën me mot pjesërisht të paqëndrueshëm.

E Martë 05 Qershor 2018

Moti do të me kthjellime dhe zhvillime vranësirash të cilat në zonat malore pjesërisht dhe në zonat e ulëta do të pasohen nga rreshje shiu në orët e mesditës.

Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi 8-12/sek në bregdetin e Jonit. Valëzimi do të jetë i forcës 2-3 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat min dhe max

Zonat malore 12/31C

Zonat e ulëta 19/32°C

Zonat bregdetare 20/31°C