Memaliaj, pronari i makinës kap hajdutët duke i vjedhur targat. Ja për çfarë do të përdoreshin


Na ndiqni në Facebook, Instagram dhe Youtube:
  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube

Në orët e para të ditës së sotme, disa persona të identifikuar kanë tentuar të vjedhin targat e një automjeti të tipit “Ford Focus”, në Memaliaj. Autorët janë kapur në flagrancë nga pronari i automjetit, të parkuar pranë banesës së tij.

Zotëruesi i “Ford Focus”it i ka ndjekur atentatorët për disa metra, duke i detyruar që të hedhin targat e vjedhura dhe të largoheshi n nga vendngjarja.

Dyshohet se targat do të përdoreshin për veprimtari të paligjshme, siç janë: transporti i lëndëve narkotike apo grabitje. Pas marrjes së denoncimit të qytetarit të cënuar, policia ka nisur hetimet për zbardhjen e ngjarjes dhe për identifikimin e autorëve.