Mblidhen socialistët e Gjirokastrës, festojnë ditëlindjen e 28-të (FOTO)


Na ndiqni në Facebook, Instagram dhe Youtube:
  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube

Partia Socialiste feston sot 28 vjetorin e themelimit të saj. Me këtë rast është organizuar një event festiv edhe në Gjirokastër tek selia e kësaj partie.

Krahas anëtarëve dhe drejtuesve ndër vite, të pranishëm ishin edhe deputetët e qarkut; Bledi Çuçi e Artemis Malo, si dhe kandidati për kryebashkiak Flamur Golemi.

Gjatë fjalës së tij, ministri Çuçi, krahas urimit për ditëlindjen e PS-së, e vuri theksin tek fushata elektorale dhe 30 qershori si një datë historike për të bërë ndryshimin e madh duke zgjedhur njerëzit më të mirë në krye të bashkive.

©argjirolajm.net