Luftëtari thotë se e ka seriozisht, nesër do të bëjnë stërvitjen e parë…


Na ndiqni në Facebook, Instagram dhe Youtube:
  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube

Luftëtari duket se do të dalë në fushë ditën e hënë dhe në krye të bluzinjve do të jetë Klevis Dalipi si trajner. Ky i fundit ka punuar si “timonier” te Kamza por edhe në klubin e Partizanit duke drejtuar skuadrën e parë, por edhe në akademi. 

Ndërsa Klodian Duro pritet që të jetë drejtor teknik te bluzinjtë. Në Gjirokastër pritet që sot dhe nesër të lajmërohen ata futbollistë që kanë mbetur nga sezoni i shkuar dhe që janë nën kontratë, ndërsa pritet që të ketë edhe prurje.

Nga Greqia, apo dhe lojtarë të huaj apo nga ekipet e moshave të kryeqytetit dhe në provë do të mbërrijnë gjatë javës në Gjirokastër ku do të nisi puna për ndërtimin e një skuadre që do të synojë mbijetesën.