Luftëtari para provës së parë, nis ndeshja në Tiranë


Na ndiqni në Facebook, Instagram dhe Youtube:
  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube

Tirana e nis këtë sezon me pretendim titullin kampion ku në javën e parë ka përballë një skuadër jo shumë të frikshme, të paktën në letër. Bardheblutë luajnë përballë Luftëtarit që u formua vetëm në ditët e fundit dhe që trajneri Koldian Duro, u emërua ditën e djeshme.

Sa i përket formacioneve, Mema i ka besuar afrimeve të verës, ndërkohë që “çelsat” e portës i ka sërish Ilion Lika. Sakaq, Torasa, Kale dhe Dunga janë titullar, me Ngonë dhe Kobinan që e nisin nga stoli. Nga ana tjetër, Fili, Demo, Rapo dhe Açka janë nga skuadra e vjetshme, ndërkohë që të tjerët janë të rinj.