Luftëtari me një këmbë jashtë Kupës pas humbjes me Laçin


Na ndiqni në Facebook, Instagram dhe Youtube:
  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube

Laçi ka bërë një hap mëse të sigurt drejt gjysmëfinaleve të Kupës së Shqipërisë, pasi ka mundur Luftëtarin me shifrat 3-0 në ndeshjen e parë çerekfinale. Skuadra e Mezanit ka dominuar plotësisht pjesën e parë të ndeshjes dhe ka gjetur rrjetën me anë të Nikës dhe Rexhinaldos, duke treguar menjëherë se sa shumë e do këtë kualfikim në një turne nga i cili shpesh ka fituar biletën për në Ligën e Europës.

Luftëtari u përpoq të reagonte në pjesën e dytë, por në momentin më të mirë, kur dukej se po i afrohej golit, u ndëshkua nga Qaqi i cili vulosi fitoren 3-0 të ekipit të tij, që e bën më të vështirë përmbysjen në ndeshjen e kthimit nga gjirokastritët.

Leave a Reply

Your email address will not be published.