Luftëtari merr një pikë përballë Tiranës


Na ndiqni në Facebook, Instagram dhe Youtube:
  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube

Pas fitoreve ndaj Kamzës dhe Kukësit, u duk se Tirana ka marrë një tjetër formë në vitin 2019, por sot ka hedhur një hap fals në shtëpi duke barazuar ndaj Luftëtarit me rezultatin 1-1. Ka mjaftuar një gol i shënuar nga Albano Aleksi që pjesa e parë të mbyllej në avantazhin bluzinjve, duke vështirësuar gjithçka për Tiranën në pjesën e dytë.

Në pjesën e dytë, Luftëtari ka pasur të tjera mundësi për të thelluar rezultatin, ndërkohë që zëvendësimet e Memës kanë rezultuar pozitive, pasi ishte Kobina i aktivizuar në pjesën e dytë, ai që realizoi golin e barazimit. Që nga koha kur Ahmataj ka marrë drejtimin e Luftëtarit, bluzinjtë numërojnë 2 fitore dhe një barazim dhe dy fitoret i ka arritur në transfertë nda Laçit e Tiranës.