Lajme të mira nga moti, vijon rritja e temperaturave


Na ndiqni në Facebook, Instagram dhe Youtube:
  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube

E premte, dt 19 prill 2019 moti do të jetë me alternime kthjellimesh në ultësirën Perëndimore dhe vranësira të pakta deri mesatare në zonat malore . Era do të jetë me drejtim Verilindje- Veriperëndim (NE) me shpejtësi 8-10 m/sek në bregdet. Valëzimi i forcës 4 me larësi vale 0,5 –1,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat min dhe max:

Zonat malore 4/19°C
Zonat e ulëta 8/25°C
Zonat bregdetare 10/23°C
Meteorologe: Rezarta Xhakollari