Ky është horoskopi për muajin Prill


Na ndiqni në Facebook, Instagram dhe Youtube:
  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube

Dashi

Muaji prill është i shkëlqyer për të rritur aftësinë fizike, ti besoni më shumë intuitës si dhe të investoni më shumë në botën brendshme, për ju të shenjës së dashit. Bëni kujdes këtë muaj me çështjet mjedisore pasi do të ndikojnë në shëndetin tuaj. Gjithashtu vëmendje duhet ti kushtoni mos përdorimit të alkolit dhe shtimit të suplementeve apo vitaminave. Në 8 prill eklipsi i diellit do ju lëvizë nga qendra ku jeni për të përshkruar një cikël tërësisht të ri që do të zgjasë 18 vjet. Kjo është koha më e mirë për të nisur diçka të re. Universi do të jetë në krahun tuaj për të arritur suksesin. Gjithashtu do të keni ndryshime pozitive që do të prekin çështjet tuaja financiare.

Demi

Eklipsi i datës 8 prill në shenjën e dashit do të sjellë ndryshime për ju të shenjës së demit në shëndet, pune dhe aktivitete të tjera. Përpiquni të reduktoni sa më shumë shpenzimet. Për të qenë të lumtur duhet të fokusoheni tek projektet personale apo profesionale që keni. Jeni të favorizuar këtë muaj për të rritur të ardhurat. Më pas eklipsi i hënës që pritet të ndodhë më 24 prill sugjeron se nga prilli deri në muajin tetor është periudha e duhur për të menduar jashtë kornizave, për të bërë gjëra të reja, për të kaluar kohë më miqtë e vjetër. Nëse dashuria do të trokasë këtë muaj do ishte mirë ta hapnit derën.

Binjakët

Eklipsi diellor i datës 8 prill ju bën të njihni njerëz të rinj të cilët do t’iu ndihmojnë për të realizuar qëllimet tuaja. Ky do të jetë një muaj kur do t’iu duhet të punoni shumë për të arritur aty ku doni si dhe të mendoni për gjërat që kanë më shumë rëndësi. Gjithë kjo punë do të sjellë një rritje të të ardhurave tuaja. Ndërsa eklipsi i hënës favorizon Uranin t’iu japë më shumë liri për të qenë më shumë të pavarur.

Gaforrja

Këtë muaj do të keni lidhje me njerëz me shumë influencë sidomos pas eklipsit të datës 8 prill. Puna dhe karriera ju marrin shumë kohë dhe vëmendje. Kjo është koha e duhur për të marrë mirënjohjen e duhur në publik. Përpiquni të hartoni një plan që do të çojë në suksesin tuaj. Eklipsi ju sjellë sportin e duhur që keni pritur nga të tjerët. Ndërkohë eklipsi hënor do të ndikojë në jetën tuaj sentimentale duke sjelle një romancë të re.

Luani

Për ju të shenjës së luanit deri tani keni qenë në një fazë ku keni pastruar karmën e vjetër e tashmë jeni duke mbyllur disa gjëra e duke nisur disa të tjera. Tashmë është koha për të bërë plane afatgjata. Eklipsi diellor do ju sjellë një periudhë sfiduese ashtu siç ndodhi me eklipsin e kaluar në tetor. Gjithashtu që ju rrethon madje edhe udhëtimet do ju sjellin benefite. Gjithashtu edhe eklipsi i hënës do ju sjellë një dëshirë për ndryshim.

Virgjëresha

Muaji prill duket premtues për nisjen e ndonjë biznesi apo të ndonjë pune të re. Për ju të shenjës së virgjëreshës duket se suksesi është pranë, por vetëm nëse nuk përfshiheni tërësisht. Eklipsi i datës 8 duket se favorizon marrjen e kredive çka do të zgjidhte mjaft punë për ju në këtë moment. Bekime do të vijnë për ju nga një person shumë i afërt. Ndërkohë eklipsi hënor pritet të ndikojë më shumë tek një person afër jush.

Peshorja

Ky muaj për ju peshore do të ketë ndryshime në fushën profesionale por edhe në atë sentimentale. Por duket se më shumë rëndësi do të ketë pikërisht sfera personale. Nëse jeni vetëm do të nisni një lidhje të re. Nëse jeni çift do të hyni në një fazë të re të lidhjes tuaj. Gjithashtu mund të përdorni kreativitetin tuaj për të fituar të ardhura. Eklipsi hënor i datës 24 prill do të çelë një periudhë shumë të mirë financiare për 6 muajt e ardhshëm.

Akrepi

Eklipsi i datës 8 prill nuk ju favorizon në çështjet shëndetësore, kështu që duhet të tregoheni më të kujdesshëm në 6 muajt në vazhdim. Mund të keni benefite duke marrë energji në punë për shkak të Uranit në favorin tuaj. Kjo influencë gjithashtu mund të tregojë se keni nevojë për ndryshim i cili mund të jetë i lidhur me dietën, punën, zakonet tuaja etj. Jeni më emotiv në këto momente. Megjithatë romanca, kreativiteti dhe paratë janë të favorizuara sidomos në prill, maj dhe qershor.

Shigjetari

Eklipsi i datës 8 prill do të sjellë mundësi për një histori të re dashurie. Mos lejoni që pasiguritë dhe zhgënjimet nga e kaluara t’iu bllokojnë për të gjetur dashurinë që kërkoni. Do të keni shumë mundësi për të shprehur kreativitetin tuaj. Eklipsi hënor do ju ndikojë tek ndryshimet që mund të keni në punë. Çdo gjë e re që ka nisur që nga fundi i shkurtit e deri në mars do të ketë sukses. Duket se jeni në vendin e duhur në kohën e duhur.

Bricjapi

Eklipsi i datës 8 prill do të sjellë ndryshime në shtëpinë tuaj, pronën dhe në çështjet familjare. Nuk pritet të jetë një periudhë e lehtë për ju në asnjë nga këto sfera. Kur Saturni të iki nga shenja e gaforres në korrik, gjërat do të përmirësohen. Në të njëjtën kohë Jupiteri i favorizuar nga Marsi dhe Neptuni është një influencë shumë e mirë sa i përket çështjeve financiare. Venusi do të ndikojë në jetën tuaj sentimentale duke ju sjellë një person nga e kaluara. Gjithashtu Venusi favorizon Plutonin që ju të arrini çdo synim që keni për veten, familjen dhe profesionin.

Ujori

Eklipsi i datës 8 prill do ju gjejë shumë të ngarkuar me punë duke përfshirë shumë telefonata dhe dokumente. Një të afërmi tuaj vëllai ose motra do i duhet këshilla juaj. Kjo koha e duhur për të nisur një kurs. Do të bëni disa blerje që do ju nevojiten. Ndjenjat tuaja mund të lëndohen në këtë periudhë, por ju nuk do e tregoni diçka të tillë tek të tjerët. Këtë muaj mund të jeni të shqetësuar për shëndetin apo çështje pronësie, megjithatë do të ndiheni më mirë në fund të korrikut.

Peshqit

Për ju të shenjës së peshqve, eklipsi i datës 8 prill do të përmirësojë situatën tuaj financiare si dhe do ju hapë dyer të reja në këtë cikël të ri. Të mira do të vijnë nga puna juaj, nga njerëzit me të cilët punoni si dhe me biznesin tuaj. Deri në fund të korrikut do e keni të vështirë të gjeni dashurinë që po kërkoni. Ju do të mbylleni në vete për shkak të zhgënjimeve që keni patur nga historitë e mëparshme. Kështu për momentin fokusohuni në krijimin e jetës që dëshironi.